Czas,Święta,Znaki nieba

Czas,Święta,Znaki nieba

Postprzez imsylii » 20 gru 2014, o 07:27

"Jeśli się zgubisz wróć do początku" tak kiedyś mi ktoś powiedział, i zgodnie z tym, mimo bagażu doświadczeń powróciłem do bloga radtrapa "Loża bez tajemnic " i ukazał mi się artykuł pod tytułem: "Dzień święty święcić – ani sobota, ani niedziela"

http://radtrap.wordpress.com/2014/12/16 ... niedziela/

Jest on warty do przeczytania, ale i nie tylko warty również rozwinięcia .

Biblia Warszawsko-Praska (1997)
Num 29:35 br "(35) Dnia ósmego zwołacie święte zgromadzenie i powstrzymacie się tego dnia od wszelkich prac służebnych."

Biblia Poznańska (1974/75)
Neh 8:18 bp "(18) Dzień w dzień aż do dnia ostatniego odczytywano Księgę Prawa Bożego. Przez siedem dni obchodzono to święto. A dnia ósmego odbyło się uroczyste zgromadzenie zgodnie z przepisem."

Sądzę że temat Was zainteresuje.
pozdrawiam Was moi mili.
imsylii

Re: Czas,Święta,Znaki nieba

Postprzez kesja » 20 gru 2014, o 10:47

Ciekawa jestem jak rozwiniecie ten temat ,będę obserwować bo ja z tego prawie nic nie rozumiem.
Dla mnie jest to tak skomplikowane ,ze go omijam .
To jest kalendarz dla Israela jest to wskazówka na przyjście Mesjasza na Zbawienie Ludu Jego.

Artykuł przeczytałam cały ,ale jak zwykle jest dla mnie za zawiłe ale i ciekawe .
Czy to znaczy ze nie wiemy w jakim czasie żyjemy ?
Ach ten Roma/Rzym
kesja

Postprzez .Cyprian. » 20 gru 2014, o 11:38

imsylii napisał(a):...

Jest on warty do przeczytania, ale i nie tylko warty również rozwinięcia ...

Ja trochę nie w temacie, ale mam krytyczne zdanie na temat strony radtrapa. Są tam niektóre
ciekawe i warte uwagi artykuły, ale w większości poruszany jest tam problem spisków, co
uważam za niepotrzebne.
.Cyprian.

Postprzez kesja » 20 gru 2014, o 19:02

Czy jak idziesz do sklepu wszystko kupujesz czy to co ci potrzebne ?
Przyznam ze nie rozumiem takich obaw przeciez nawet na wysypisku smieci mozna znaleźć kosztowności.
Wybierajmy co wazne co daje do myslenia do skorygowania.
Ten art o tych kalendarzach swietach - nie miałam pojęcia i chetnie poczytam co macie do powiedzenia
w tym temacie .
Osobiście nigdy nie badałam tego tematu bo trzeba znac hebr kalendarz a ja ,skoro nie znam, co moge powiedzieć ?
Jesli jest jak pisze to my jestesmy bardziej manipulowani niz wiemy .
Nie wiemy jaki Czas jest? no chyba tylko liczac od 1948 rou.
kesja

Postprzez veteran » 20 gru 2014, o 19:44

imsylii, a dlaczego i wobec czego chcesz wrócić do początku?
veteran

Postprzez .Cyprian. » 21 gru 2014, o 09:16

kesja napisał(a):Czy jak idziesz do sklepu wszystko kupujesz czy to co ci potrzebne ?
Przyznam ze nie rozumiem takich obaw przeciez nawet na wysypisku smieci mozna znaleźć kosztowności.
Wybierajmy co wazne co daje do myslenia do skorygowania....

Ok, racja. Bierze się to, co potrzebne i wartościowe.
Ale też chcę zaznaczyć moje zdanie co do całokształtu tej strony.
A jest tak, że tematem przewodnim tej strony są spiski, a nie ewangelia.
.Cyprian.

Postprzez imsylii » 25 gru 2014, o 12:02

veteran napisał(a):imsylii, a dlaczego i wobec czego chcesz wrócić do początku?

Veteranie Bracie znam cię jeszcze właśnie z "Loży bez tajemnic" mimo że sam byłem nie zarejestrowany gdyż nie ufałem jeszcze i nie chciałem się angażować przez długi czas jeszcze jak szata graficzna blogu była inna.
Przez te lata dowiedziałem się wiele i się nauczyłem, jednak Bóg poprowadził mnie poprzez te drogi na pokutę i dla uszlachetnienia jednak wobec Boga byłem nie posłuszny i zauważyłem że jestem w "ślepej uliczce". Więc musiałem powrócić do momentu w którym zacząłem podróż duchową i rozważania.
Muszę się przyznać do porażki gdyż zauważyłem zło w sobie wobec bliskich z grona rodziny.
następnym krokiem było odnaleźć was bracia i siostry i usłyszeć "Dobrą nowinę".
pozdrawiam
imsylii

Postprzez veteran » 25 gru 2014, o 12:33

Tak, u Radka pisałem ale tylko w końcowej fazie aktywności jego blogu. No cóż, ten etap mamy już dawno za sobą.

Jeżeli mówimy o początku to myślimy o przebudzeniu i słusznie ale tym prawdziwym początkiem są nowe narodziny. To nowe życie ma jedno IMIĘ, jest nim CHRYSTUS JEZUS. ON jest POCZĄTKIEM, ON jest KOŃCEM, ON jest zawsze z nami jeśli jesteśmy JEMU wierni. Módlmy się abyśmy nie zeszli z drogi posłuszeństwa CHRYSTUSOWI JEZUSOWI.
veteran

Postprzez imsylii » 25 gru 2014, o 12:43

.Cyprian. napisał(a):
imsylii napisał(a):...

Jest on warty do przeczytania, ale i nie tylko warty również rozwinięcia ...

Ja trochę nie w temacie, ale mam krytyczne zdanie na temat strony radtrapa. Są tam niektóre
ciekawe i warte uwagi artykuły, ale w większości poruszany jest tam problem spisków, co
uważam za niepotrzebne.

Ja również popieram twoje zdanie w pełni i Dobro wybieram a zło odrzucam.
imsylii

Postprzez imsylii » 25 gru 2014, o 12:46

veteran napisał(a):Tak, u Radka pisałem ale tylko w końcowej fazie aktywności jego blogu. No cóż, ten etap mamy już dawno za sobą.

Jeżeli mówimy o początku to myślimy o przebudzeniu i słusznie ale tym prawdziwym początkiem są nowe narodziny. To nowe życie ma jedno IMIĘ, jest nim CHRYSTUS JEZUS. ON jest POCZĄTKIEM, ON jest KOŃCEM, ON jest zawsze z nami jeśli jesteśmy JEMU wierni. Módlmy się abyśmy nie zeszli z drogi posłuszeństwa CHRYSTUSOWI JEZUSOWI.

Nie jestem dobrym pisarzem i wyciągnąłeś mi te słowa z ust. Chciałbym dużo przekazać jednak nie umiem.
imsylii

Postprzez veteran » 25 gru 2014, o 12:57

A ja w ogóle nie jestem pisarzem. Dużo lepiej mi idzie w mowie. Do pisania po prostu talentu nie mam.
veteran

Postprzez imsylii » 29 gru 2014, o 22:27

Jest napisane :
Biblia Poznańska (1974/75)
Mat 6:10 bp "(10) niech przyjdzie Twoje królestwo, niech spełnia się Twoja wola na ziemi, tak jak w niebie."

Wis 8:8 br "(8) A jeśli ktoś rozległej wiedzy pożąda, ona zna to, co było od początku, i o tym, co będzie, wyrokuje. Rozumie utarte przysłowia i zna rozwiązania zagadek, i rozpoznaje naprzód znaki i cuda, i następstwa epok i czasów."

Ap 1:1 br "Objawienie, które Bóg przekazał Jezusowi Chrystusowi, aby zapowiedzieć swoim sługom, co miało się stać niebawem. Poprzez wysłannika swego, anioła, oznajmił wszystko, za pomocą specjalnych znaków, słudze swojemu Janowi."

Nowa Biblia Gdańska (ŚTB) (2011)
Gen 1:14 nbg-pl "(14) Bóg też powiedział: Niech się staną światła na przestworze nieba, aby przedzielać między dniem, a nocą; niech też służą jako znaki, wyznaczone pory, dni i lata;"

I wiele innych cytatów można by przepisać jednak chciałem przejść do sedna.
Znakami nieba można określić - gwiazdozbiory; - komety; - koniunkcje; -fazy księżyca, słońca; -pory roku; itp.; oraz wzajemne ich oddziaływanie.
Jest takie oto proroctwo :

Iz 7:14 nbg-pl "Dlatego Sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie jego imię Immanuel ."

Na niebie jest znak zodiaku Panna i przez znak zodiaku Panna "przechodzi" raz na 12 lat planeta Jowisz i pozostaje w tym znaku przez 9 miesięcy tak samo jak każda kobieta przechodzi ciążę.
Chciałem zwrócić waszą uwagę na aspekt znaków nieba pod innym kątem, może coś innego zauważyliście.
Pozdrawiam.
imsylii

Postprzez kesja » 30 gru 2014, o 18:03

Iz 7:14 nbg-pl "Dlatego Sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie jego imię Immanuel ."

Na niebie jest znak zodiaku Panna i przez znak zodiaku Panna "przechodzi" raz na 12 lat planeta Jowisz i pozostaje w tym znaku przez 9 miesięcy tak samo jak każda kobieta przechodzi ciążę.

To o czym tu wspominasz już sie z takim twierdzeniem spotkałam i nie odrzucam bo wiem,ze
ciagle zamało wiem ale tez nie gorsz mnie ,ze ktos to tak widzi.
kesja

Postprzez imsylii » 30 gru 2014, o 20:26

Nie rozumiem w czym miałbym gorszyć. Jedni wypatrują jednego aspektu w Biblii, znam i takich co przeczytali biblię 5 razy i twierdzą że to bajki bądź przekaz historyczny i koniec.
A ja się spytam dlaczego Pismo Święte jest ŚWIĘTE?
Ponieważ uczy nas zasady działania wszystkiego co jest nam potrzebne i nie potrzebne do życia ŻYCIA.

Przekład Dosłowny (2002)
J 5:39 bpd "(39) Zgłębiacie Pisma, gdyż się wam zdaje, że macie w nich życie wieczne, a tymczasem one składają wyraźne świadectwo o Mnie;"

W Piśmie jest nie tylko to o czym mówi Chrystus ale o wiele więcej Trzeba tylko z nać zasadę (wzór ) jakim się Bóg posłużył.
Pozdrawiam
imsylii

Postprzez imsylii » 30 gru 2014, o 21:40

Fragment "Dialogu z żydem Tryfonem" Justyna Męczennika

http://jednoczmysie.pl/wp-content/uploa ... yfonem.pdf

" Prawo wypełniło się w Chrystusie, który narodził się z Dziewicy.
43. „Tak więc obrzezanie wzięło swój początek od Abrahama, a szabat wraz ze składaniem ofiar i
obchodzeniem świąt od Mojżesza, i zostało już wykazane, że te nakazy wydano ze względu na
zatwardziałość serc waszego ludu, było więc nieuniknione, że zgodnie z wolą Ojca znajdą one swój
kres w Tym, który narodził się z Dziewicy, z rodu Abrahama oraz z plemienia Judy i Dawida; w
Chrystusie, synu Bożym, który został ogłoszony jako Ten, co przybywa do całego świata, by stać
się wiecznym Prawem i wiecznym Przymierzem, jak ukazują to wyżej wspomniane proroctwa. A
my, którzy przez Niego zbliżyliśmy się do Boga, przyjęliśmy nie cielesne, ale duchowe obrzezanie,
którego przestrzegali Henoch i wielu mu podobnych. A przyjęliśmy je poprzez chrzest, kiedy
byliśmy jeszcze grzesznikami, z łaskawości Boga; i wszyscy ludzie bez różnicy mogą stać się jego
uczestnikami. Teraz jednak skupienia naszej uwagi domaga się tajemnica Jego narodzenia i to o niej
będę mówił. Izajasz więc zaznaczył co do pochodzenia Chrystusa, że nikt nie będzie mógł go
określić, w przytoczonych już słowach: «Któż przejmuje się Jego rodem? Tak! Zgładzono Go z
krainy żyjących, za grzechy mego ludu został zbity na śmierć». Duch proroczy w ten sposób
potwierdził, że pochodzenie Tego, który miał umrzeć, abyśmy my grzesznicy mogli zostać
uzdrowieni przez Jego rany, było tego rodzaju, że nikt nie może go wypowiedzieć. Ponadto o tym,
że ludzie, którzy w Niego uwierzą, posiądą wiedzą o sposobie, w jaki przyszedł On na świat,
zapowiedział Duch proroczy przez tego samego Izajasza, jak będzie to możliwe, w ten oto sposób:
«Pan odezwał się do Achaza, mówiąc: <Proś dla siebie o znak Pana, twojego Boga, czy to głęboko
w Szeolu, czy to wysoko w górze>. Lecz Achaz odpowiedział: <Nie będę prosił i nie będę
wystawiał Pana na próbę>. Wtedy rzekł Izajasz: <Słuchajcie więc, domu Dawidowy: Czyż mało
wam naprzykrzać się ludziom, iż naprzykrzacie się także mojemu Bogu? Dlatego Pan sam da wam
znak: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna i nazwie Go imieniem Emmanuel. Śmietanę i miód
spożywać będzie, aż się nauczy odrzucać zło, a wybierać dobro. Bo zanim Chłopiec nauczy się jak
wołać ojca lub matkę, otrzyma władzę nad Damaszkiem i zdobędzie Samarię na oczach króla
Asyrii. I zostanie opuszczona kraina, której dwóch królów ty się uląkłeś. Pan sprowadzi na ciebie i
na twój lud, i na dom twego ojca czasy, jakich nie było od chwili odpadnięcia Efraima od Judy,
króla Asyrii>». Jasne jest dla wszystkich, że w rodzie Abrahama nikt nie narodził się z dziewicy, ani
o nikim nie powiedziano, że ma się narodzić z dziewicy, za wyjątkiem naszego Chrystusa. Ale
skoro ty i wasi nauczyciele ośmielacie się twierdzić, że w proroctwie Izajasza nie powiedziano
«Oto Dziewica pocznie...», ale «Oto młoda kobieta pocznie i porodzi syna» i objaśniacie proroctwo
tak, jakby odnosiło się ono do Ezechiasza, który był waszym królem, postaram się krótko wykazać,
w przeciwieństwie do was, że to odniesienie dotyczy Tego, którego my uznajemy za Chrystusa”"
imsylii

Postprzez kesja » 31 gru 2014, o 12:16

Gorszą się tym ,że ktoś patrzy w gwiazdy zamiast tylko i wyłącznie w Biblie.
Jasne jest dla wszystkich, że w rodzie Abrahama nikt nie narodził się z dziewicy, ani
o nikim nie powiedziano, że ma się narodzić z dziewicy, za wyjątkiem naszego Chrystusa.
Ale
skoro ty i wasi nauczyciele ośmielacie się twierdzić, że w proroctwie Izajasza nie powiedziano
«Oto Dziewica pocznie...», ale «Oto młoda kobieta pocznie i porodzi syna» i objaśniacie proroctwo
tak, jakby odnosiło się ono do Ezechiasza, który był waszym królem, postaram się krótko wykazać,
w przeciwieństwie do was, że to odniesienie dotyczy Tego, którego my uznajemy za Chrystusa”"

I tak spór trwa Dziewica czy młoda kobieta ....ale to jeszcze nie jest ich Czas a kiedy nadejdzie ,uwierzą.
kesja

Powrót do NASZE GŁOSY