Potrzebne pokierowanie

Potrzebne pokierowanie

Postprzez Haper » 21 mar 2015, o 18:01

Czy mógłby ktoś nakierować mnie na konkretne miejsca i fragmenty w Biblii gdzie poruszane są zarówno tematy śmierci ( bliskich osób i nie tylko...nie chodzi o życie po śmierci ani nic takiego) jak i obrzędy związane ze śmiercią. Chwilowo mam w głowie jedynie fragmenty z Księgi Syracha odnośnie żałoby oraz z Nowego testamentu gdy Jezus wypowiada słowa w stylu: ,,niechaj zmarli grzebią zmarłych a ty chodź za mną." Za wszelką pomoc będę wdzięczny. :)

Pozdrawiam w Bogu
,,Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują."
Haper

Re: Potrzebne pokierowanie

Postprzez .Cyprian. » 21 mar 2015, o 18:39

Haper napisał(a):... Jezus wypowiada słowa w stylu: ,,niechaj zmarli grzebią zmarłych a ty chodź za mną." Za wszelką pomoc będę wdzięczny. :)

Pozdrawiam w Bogu

Jak Haper rozumiesz te słowa Chrystusa?
.Cyprian.

Postprzez MieczDucha » 22 mar 2015, o 10:12

dlaczego powołujesz się na apokryf, który zawiera jak i inne apokryfy błędy. - https://www.google.com/search?q=erros+i ... +apocrypha

, Co jeśli ktoś gdzieś przeczyta twoje odnośniki do apokryfów i wpadnie w jakieś błędne nauki ??

, "Tak więc czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego robicie, wszystko róbcie ku chwale Boga.
32 Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla kościoła Bożego;
33 Tak jak i ja się wszystkim we wszystkim podobam, nie szukając w tym własnej korzyści, ale korzyści wielu, aby byli zbawieni." - 1 Koryyntian 10:31-33 Uwpółcześniona Biblia Gdańska

chrześcijan nie obowiązuje żadne obrzędy w związku ze zmarłymi, jeśli ktoś umiera to chowa się go do ziemi i tyle, nie potrzeba tzw pastorów i księży. Pożegnalną mowę każdy chrześcijanin może wygłosić,

co do śmierci to sprawdź sobie m.in słowo Thanatos - sprawdź występowanie : http://biblehub.com/greek/2288.htm. Ogólnie przekaz Biblii na temat śmierci jest prosty - wszyscy umarli nawet prorocy w tym Eliasz i Henoch, jedyną nadzieją dla umarłych jest zmartwychwstanie sprawiedliwych, ale sprawiedliwych przez wiarę, żywą wiarę która jest w Chrystusie : http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... a-kum.html

, " Nie w krainie umarłych bowiem cię wysławiają, nie chwali ciebie śmierć, nie oczekują twojej wierności ci, którzy zstępują do grobu. (19) Żywy, tylko żywy wysławia ciebie, jak ja dzisiaj, ojciec dzieciom ogłasza twoją wierność." - Księga Izajasza 38:18-19 Biblia Warszawska

,
MieczDucha

Postprzez .Cyprian. » 22 mar 2015, o 10:58

Widać, że w ostatnich czasach na apokryfy jest swego rodzaju moda.

Nie chcę tu oczywiście nikomu nic wyrzucać, bo sam też zajmowałem się apokryfami.
Dzisiaj jestem już poza tym i koncentruję się na tekstach kanonicznych.

Myślę, że to zainteresowanie apokryfami bierze się stąd, że człowiek chciałby wiedzieć
więcej niż powinien wiedzieć. Czasami jest tak, że ktoś biegle zna apokryfy, a mniej teksty
kanoniczne.
.Cyprian.

Postprzez kesja » 22 mar 2015, o 15:21

A dlaczego mam sie bac Apokryfów co tam jest co zniewaza Boga Israela ?
Apokryfy zawieraja Mądrość a zostały obrzydzone celowo podobnie jak Księga Henocha.

Więcej szkody jest wierzyc w trójce dzielic na trzech BOGÓW niz z czytania Madrości Syracha .
Zamiast straszyc ze ktos przeczyta i bidulek wpadnie w błedne nauki.
prosze mi wskazac w jakie to błedy mozna pasc z Ksiegi Syracha ?
Nie sadze ze wiekszość zna bardziej apokryfy niz ksiegi kanoniczne.
Nikomu niechce sie czytac chca gotowe podpowiedzi a szkoda bo czytajac wzbogacił by sie a tak 'zje "tylko to co mu dadzą
kesja

Postprzez .Cyprian. » 22 mar 2015, o 17:57

kesja napisał(a):A dlaczego mam sie bac Apokryfów co tam jest co zniewaza Boga Israela ?
Apokryfy zawieraja Mądrość a zostały obrzydzone celowo podobnie jak Księga Henocha.

Bać, to może nie, ale należy uważać.

Ja bym to porównał do czegoś takiego:

Każdy z nas pisze posty. W tych postach może być zawarta prawda, bądź nie.
Ale na pewno nikt nie powinien traktować postów jako coś wyjątkowego.

kesja napisał(a):Nie sadze ze wiekszość zna bardziej apokryfy niz ksiegi kanoniczne.
Nikomu niechce sie czytac chca gotowe podpowiedzi a szkoda bo czytajac wzbogacił by sie a tak 'zje "tylko to co mu dadzą

Ja nie powiedziałem, że większość zna apokryfy, tylko że jest pewna moda, w pewnych kręgach
widoczna - taka, że apokryfy stawia się na piedestale.
.Cyprian.

Postprzez kesja » 22 mar 2015, o 19:48

Tego nie wiem czy moda moze raczej chca nadrobic stracony czas ,kto wie ?
Ja czytałam dosc dawno i wiesz moze z krk szybciej by ie połapali bo tam jasno i wyraznie powiedziano jak to sie stało
ze zaczeli czcic obrazy stugac figórki itp.
Jest tam wiele pouczen .
Pamietam jak patror drwił ze tam w przedmowie jest napisane cos ze nie jest dokładne ..ale nie pamietam
wiec niechce pokręcic.

jest tam o MADROŚCI ...
Szkoda ze Haper nie czyta bo by nas naprowadził na to czego szuka.
kesja

Postprzez Haper » 22 mar 2015, o 20:43

.Cyprian. napisał(a):Jak Haper rozumiesz te słowa Chrystusa?

Wybaczcie, że tak późno odpisuję kiedy widzę, że już się długa konwersacja rozpoczęła ale o czas ostatnio trudno zaś o energię po ciężkim dniu jeszcze trudniej.

Cyprianie, ja to widzę tak:

Odnoszę to do paru aspektów a mianowicie:

1. Jako stwierdzenie faktycznego stanu, który mówi nam o tym byśmy bardziej ukochali Jezusa Chrystusa niż ludzi nam bliskich łącznie z nadmierną pamięcią o nich co przekłada się w sytuacjach typu ciągłe chodzenie na cmentarze i tym samym wkładając do swojej podświadomości, że los naszych bliskich leży w ziemi a nie w objęciach i w otoczeniu Boga. Jeden z apostołów prosi Jezusa by mógł pochować swego ojca lecz ten każe mu iść za sobą i pozostawić chowanie ojca zmarłym czyli innym ludziom których nazwał zmarłymi. Sądzę, że w tamtym okresie gdy ktoś zmarł to były przeprowadzane określone ceremonie pogrzebowe trochę podobnie jak dzisiaj się to czyni i Jezus nie chciał oddzielić apostoła od swego zmarłego ojca lecz od tej ceremonii i dlatego chciałem się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Co mówi o tym Biblia itd.
2. Drugi aspekt jest symboliczny i odnosi się do ludzi, którzy żyją bez Jezusa i poświęcają więcej czasu na ziemskie sprawy niż jemu więc dlatego są oni nazwani zmarłymi, ponieważ Jezus jest życiem, jest Bogiem żywych a nie umarłych dlatego Ci, którzy się od niego odwrócili stali się umarłymi pomimo tego, że fizycznie żyją.

MieczDucha napisał(a):dlaczego powołujesz się na apokryf, który zawiera jak i inne apokryfy błędy.

,,Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie" 1 kor 10,31 bt
Czyż nie tyczy się to też tego co zwiesz apokryfami? Czyż Bóg zesłał nam Ducha Świętego by pozwalać nam żyć w fałszu czy też pozwala nam ujrzeć to co jest prawdą? Więc to się tyczy też apokryfów, które mogą służyć budowaniu i jednocześnie Bóg ukaże nam co w nich jest fałszywe jeśli takowe się coś znajduje w nich.

,,Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra.'' 1 kor 12,7

Poza tym z Księgi Syracha w tej kwestii jest tylko fragment że żałoba trwa 7 dni i nic więcej.
Jeśli Już mowa o Apokryfach to są one w jakimś stopniu uzupełnieniem lub uszczegółowieniem tego co zostało powiedziane przez Jezusa i apostołów. Niekiedy można w nich znaleźć np. bardziej dokładniejszy sposób jak iść w stronę miłosierdzia albo postępowania wobec ubogich czy słabych lub przyjaciół i rodziny. Ale nie chcę o tym dyskutować bo to każdy powinien rozważyć we własnym zakresie i swoim sercu czego mu jeszcze brakuje.

MieczDucha napisał(a):, Co jeśli ktoś gdzieś przeczyta twoje odnośniki do apokryfów i wpadnie w jakieś błędne nauki ??

Ja zaufałem Bogu więc nie muszę się zamartwiać by moje słowa, które są mi potrzebne by czegoś się dowiedzieć, mogły kogoś wprowadzić w błąd nad czym czuwa Bóg. Ja nie głosiłem tu żadnej nauki tylko zadałem pytanie we własnym zakresie, poza tym ludzie nawet i bez mojego wkładu sięgają po apokryfy, które są powszechnie obecne w Biblii Tysiąclecia.

MieczDucha napisał(a):chrześcijan nie obowiązuje żadne obrzędy w związku ze zmarłymi, jeśli ktoś umiera to chowa się go do ziemi i tyle, nie potrzeba tzw pastorów i księży. Pożegnalną mowę każdy chrześcijanin może wygłosić,

Dziękuję za odpowiedz. Mi się tutaj bardziej rozchodzi o pamięć o zmarłych i częste chodzenie na cmentarz w tym celu. Nie chodzę na cmentarze bo wewnętrznie mam uczucie, które mnie od tego odciąga dlatego nie bywałem na żadnym z pogrzebów członków rodziny ani nawet do dzisiaj nie chadzam na cmentarz w celu odwiedzenia tych, których straciłem i wielu ciągle mnie o to nęka, że nie chodzę tam i olewam pamięć o zmarłych mimo że ona wciąż jest u mnie obecna lecz nie czuję potrzeby by nieść wspomnienia o duszy tam gdzie jest jedynie ciało.

kesja napisał(a):Szkoda ze Haper nie czyta bo by nas naprowadził na to czego szuka.

Kesjo ja zawsze czytam i słucham ale nie jestem tak szybki jak wy i trochę mi zajmuje odpisanie :) Trochę cierpliwości a na pewno doczekasz się mojej odpowiedzi :)

Ps.
MeczDucha...co do tego--->> ,, co do śmierci to sprawdź sobie m.in słowo Thanatos - sprawdź występowanie : http://biblehub.com/greek/2288.htm....: http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... a-kum.html"

Tak tu namieszałeś, że się nie mogę odnaleźć w tych linkach bo albo wszystko po angielsku albo cała strona wątków i stawiasz mnie w czymś takim jak ,,wejdź sobie i wybierz co chcesz" zamiast konkretnie na miejscu pewne sprawy wyjaśnić, ale nie jest tak źle więc pozdrawiam ciepło :)
,,Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują."
Haper

Postprzez MieczDucha » 24 mar 2015, o 19:35

tzw apokryfy nie są uzupałenieniem żadnej nauki Zbawiciela ani apostołów, bo to co przekazali jest dobre i wystarczające. To szatan chce wmówic chrześcijanom że ktoś okroił Biblię, ktoś ukrył "cenne i niewygodne źródła informacji" - to ma rozbudzać wyobraźnie jak u Ewy, a prawda o tych apokryfach jest prosta - mają pełno błędów teologicznych, historycznych, geograficznych.

"Woda gasi płonący ogień, a jałmużna gładzi grzechy" - Syrach 3:30 - tego m.in potrzebował Rzymski Katolicyzm. Rzym potrzebował dodać w 16 wieku apokryfy, aby wspierać swe błędne nauki jak o odpustach i wielu innych, które mają wsparcie w apokryfach ale nie w Biblii. Macie wolną wolę i może karmić się czym chcecie i cytować co chcecie ale kto czym się karmi ten tym przesiąka.

"Lepsza przewrotność mężczyzny niż dobroć kobiety" - Syrach 42:14a - bez komentarza

w podanym dalej linku są ukazane inne błędy w tym apokryfie Syracha i omówione są również błędy w innych apokryfach : http://www.atruechurch.info/apocrypha.html
, jeśli ktoś nie zna angielskiego to nie szkodzi, jak też go nie znam, może użyć tłumacza strony tub skopiować tekst angielski i wkleić go tutaj : https://translate.google.pl/

jeśli coś jest skażone to trzeba uważać przy cytowanie ostrzegając a najlepiej unikać takich cytatów ze skażonych źródłem aby ktoś słaby w wierze nie pokalał się. Ale o tej zasadzie miłości pisze Paweł - więc warto zajrzeć do listu do Koryntian, bo jest o tym sporo tam powiedziane.
,
MieczDucha

Postprzez Haper » 25 mar 2015, o 11:08

Rozumiem to o czym piszesz i w żaden sposób się temu nie sprzeciwiam. Ale warto się pokusić jeśli nie ogólnikowo to przynajmniej osobiście o to by oddzielić co to złe i fałszywe od tego co dobre i budujące niż odrzucić od razu wszystko. A to jest aż na domiar budujące kiedy człowiek się trudzi by odnaleźć prawdę w miejscu gdzie i fałsz się pojawia, bo tylko szukając a nie odrzucając możemy odkryć ów prawdę.

Tu np. fragment Syracha...

Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu,
przygotuj swą duszę na doświadczenie!
Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy,
a nie trać równowagi w czasie utrapienia!
Przylgnij do Niego, a nie odstępuj,
abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim.
Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie,
a w zmiennych losach utrapienia bądź wytrzymały!
Bo w ogniu doświadcza się złoto,
a ludzi miłych Bogu - w piecu utrapienia.
Bądź Mu wierny, a On zajmie się tobą,
prostuj swe drogi i Jemu zaufaj!
Którzy boicie się Pana, oczekujcie Jego zmiłowania,
nie zbaczajcie z drogi, abyście nie upadli.
Którzy boicie się Pana, zawierzcie Mu,
a nie przepadnie wasza zapłata.
Którzy boicie się Pana, spodziewajcie się dobra,
wiecznego wesela i zmiłowania!
Popatrzcie na dawne pokolenia i zobaczcie:
któż zaufał Panu, a został zawstydzony?
Albo któż trwał w bojaźni Pańskiej i był opuszczony?
Albo któż wzywał Go, a On nim wzgardził?
Dlatego że Pan jest litościwy i miłosierny,
odpuszcza grzechy i zbawia w czasie utrapienia.
Biada sercom tchórzliwym, rękom opuszczonym
i grzesznikowi chodzącemu dwiema ścieżkami.
Biada sercu zniechęconemu: ponieważ nie ma ufności,
nie dozna opieki.
Biada wam, którzy straciliście cierpliwość:
cóż uczynicie, kiedy Pan nawiedzi?
Którzy się Pana boją, będą posłuszni Jego słowom,
a miłujący Go pójdą Jego drogami.
Którzy się Pana boją, będą szukać Jego upodobania,
a miłujący Go w Prawie znajdą nasycenie.
Którzy się Pana boją, przygotują swe serca,
a przed obliczem Jego uniżą swe dusze.
Wpadnijmy raczej w ręce Pana
niż w ręce ludzi:
jaka jest bowiem Jego wielkość,
takie też i miłosierdzie.

Jest w nim wiele prawdy czego nie warto z góry skazywać na ,,lincz i odsunięcie" lecz na dogłębne poszukiwanie prawdy. Lecz nie aż tak nazbyt dogłębne bo jak wiesz przez dokładne badanie pisma HK wyrzucił prawie większość ksiąg nowego testamentu bo też doszukał się jakichś niejasności . Bo to jest bardzo cienka warstwa lodu po której stąpamy dlatego nie powinniśmy tak prędko polegać na własnej mądrości i odrzucać to co nam nie pasuje nie wgłębiając się to razem z Jezusem u boku, który by nas pokierował i dał znać czy coś warto zrobić czy nie.
Haper

Postprzez MieczDucha » 28 mar 2015, o 13:54

Haper napisał(a):Rozumiem to o czym piszesz i w żaden sposób się temu nie sprzeciwiam. Ale warto się pokusić jeśli nie ogólnikowo to przynajmniej osobiście o to by oddzielić co to złe i fałszywe od tego co dobre i budujące niż odrzucić od razu wszystko. A to jest aż na domiar budujące kiedy człowiek się trudzi by odnaleźć prawdę w miejscu gdzie i fałsz się pojawia, bo tylko szukając a nie odrzucając możemy odkryć ów prawdę.

Jest w nim wiele prawdy czego nie warto z góry skazywać na ,,lincz i odsunięcie" lecz na dogłębne poszukiwanie prawdy. Lecz nie aż tak nazbyt dogłębne bo jak wiesz przez dokładne badanie pisma HK wyrzucił prawie większość ksiąg nowego testamentu bo też doszukał się jakichś niejasności . Bo to jest bardzo cienka warstwa lodu po której stąpamy dlatego nie powinniśmy tak prędko polegać na własnej mądrości i odrzucać to co nam nie pasuje nie wgłębiając się to razem z Jezusem u boku, który by nas pokierował i dał znać czy coś warto zrobić czy nie.

po co się babrać w skażonych rzeczach a ten przesiew to tylko wybór twego serca. To co ci się wydaje że jest dobre wcale nie musi takie być. I szkoda tracić czasu na rzeczy przesiąknięte kłamstwami i błędami. Czas spędzony nad nimi, nie jest czasem spędzonym nad tym co natchnione.

Spędzaj godziny nad nimi, a ja będę spędzał ten czas nad natchnionym Pismami i w modlitwie.
Prawda jest w Chrystusie i Pan ją ukazuje. Gdyby dokładnie badał Pisma w tym tzw Starego Testamentu to nie pobłądziłby. Ale on zbłądził a poszedł w kierunku apokryfów.

Cienka warstwa lodu to karmienie duchowości rzeczami spoza Biblii. I ty jesteś na tym cienkim lodzie karmiąc się apokryfami. Rób co chcesz, żebyś tylko później nie płakał i nie narzekał w czyimś kierunku, bo wina będzie całkowicie po twojej stronie.

,
MieczDucha

Postprzez kesja » 28 mar 2015, o 15:10

MieczDucha napisał(a):tzw apokryfy nie są uzupałenieniem żadnej nauki Zbawiciela ani apostołów, bo to co przekazali jest dobre i wystarczające. To szatan chce wmówic chrześcijanom że ktoś okroił Biblię, ktoś ukrył "cenne i niewygodne źródła informacji" - to ma rozbudzać wyobraźnie jak u Ewy, a prawda o tych apokryfach jest prosta - mają pełno błędów teologicznych, historycznych, geograficznych.

Co ty tak wszedzie wciskasz szatana a co szatan w Syracha takiego poleca do czego cie namawia?
Z jakich ksiąg czerpał wiedze ap Paweł co badali berejczycy czy tak sie sprawy mają ?
Przeciez oni czytali księgi a nie ewangelie a jakie Ksiegi czytali o czym skad ?
Właśnie Ksiegi spisane przez Mędrców .
Kto nazwał apokryfami co to znaczy apokryf bo nie wiem jak to po naszemu podobnie jak chrzest .

"Woda gasi płonący ogień, a jałmużna gładzi grzechy" - Syrach 3:30 - tego m.in potrzebował Rzymski Katolicyzm. Rzym potrzebował dodać w 16 wieku apokryfy, aby wspierać swe błędne nauki jak o odpustach i wielu innych, które mają wsparcie w apokryfach ale nie w Biblii. Macie wolną wolę i może karmić się czym chcecie i cytować co chcecie ale kto czym się karmi ten tym przesiąka.

To problem Rzymu ze wykorzystali dla biznesu odpusty.
Korneliusz czynił jałmużne i Anioł go jakos nie zganił a skad wiesz czy tu nie chodzi o to,ze podarunek gasi spory zwady.
Czy ci nie wiadomo ,ze mąz przynosi zonie kwiaty na przeprosiny albo inny drobiazg ?

"Lepsza przewrotność mężczyzny niż dobroć kobiety" - Syrach 42:14a - bez komentarza

dlaczego ? skomentuj ...
w podanym dalej linku są ukazane inne błędy w tym apokryfie Syracha i omówione są również błędy w innych apokryfach : http://www.atruechurch.info/apocrypha.html
, jeśli ktoś nie zna angielskiego to nie szkodzi, jak też go nie znam, może użyć tłumacza strony tub skopiować tekst angielski i wkleić go tutaj : https://translate.google.pl/

jeśli coś jest skażone to trzeba uważać przy cytowanie ostrzegając a najlepiej unikać takich cytatów ze skażonych źródłem aby ktoś słaby w wierze nie pokalał się. Ale o tej zasadzie miłości pisze Paweł - więc warto zajrzeć do listu do Koryntian, bo jest o tym sporo tam powiedziane.

,Kto te błedy wskazywał i skad wiadomo ze sam nie jest w błedzie ?
kesja

Postprzez Haper » 28 mar 2015, o 16:45

MieczDucha napisał(a):po co się babrać w skażonych rzeczach a ten przesiew to tylko wybór twego serca. To co ci się wydaje że jest dobre wcale nie musi takie być. I szkoda tracić czasu na rzeczy przesiąknięte kłamstwami i błędami. Czas spędzony nad nimi, nie jest czasem spędzonym nad tym co natchnione.

Spędzaj godziny nad nimi, a ja będę spędzał ten czas nad natchnionym Pismami i w modlitwie.
Prawda jest w Chrystusie i Pan ją ukazuje. Gdyby dokładnie badał Pisma w tym tzw Starego Testamentu to nie pobłądziłby. Ale on zbłądził a poszedł w kierunku apokryfów.

Cienka warstwa lodu to karmienie duchowości rzeczami spoza Biblii. I ty jesteś na tym cienkim lodzie karmiąc się apokryfami. Rób co chcesz, żebyś tylko później nie płakał i nie narzekał w czyimś kierunku, bo wina będzie całkowicie po twojej stronie.

,

Sadzę, że w większości temat wyczerpała kesja i nie mam czego więcej dodawać prócz jakiegoś małego odniesienia.
Czy ja powiedziałem, że coś mi się wydaje, że jest dobre? Tu chodzi o zaufanie Bogu i czy mam prawo sądzić, że popełniam błąd w pewnych osądach jeśli mam wiarę, że prowadzi mnie Jezus? Zaprzeczałbym w tedy samemu sobie gdybym powiedział, że mu ufam ale i tak dopatrywałbym się zła i błędów w tym co zostało mi objawione a czego wcześniej nie wiedziałem.
Nie znamy dróg Boga i widzimy wszystkich jego zamysłów tak więc czy jesteś w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność zabraniając mi czegoś nie wiedząc jaki będzie to miało wpływ na mnie w stosunku do tego gdybym przy tym pozostał. Co byś zrobił gdybyś właśnie nie miał dostępu do NT tylko miałbyś przed sobą ST czy w tedy nie wiedziałbyś co to miłosierdzie mimo że opiera się na nim całe dziesięć przykazań? Nie powinniśmy polegać na własnej mądrości i zdaniu lecz wszystko powinniśmy oddawać Bogu bo tylko jego mądrość jest dobra więc nie jest mi tak prędko do sądzenia co jest czym bo nie znam wyroków Bożych a co do apokryfów to nie siedzę przy nich godzinami tylko sam tak założyłeś a gdybyś czytał wnikliwie moje teksty wiedziałbyś, że mówiłem tylko o jednym fragmencie z Syracha co nie dowodziło tego, że ślęczę nad tym więcej aniżeli nad rozważaniem słów Jezusa i jego apostołów.

Co do karmienia się apokryfami to pamiętasz o słowach Jezusa o tym co kala człowieka a tym co go nie kala. Tak więc samo czytanie i rozważanie nad apokryfami nie jest złe bo po to szukamy prawdy by ją odnaleźć i nie dla wszystkich jest to strata czasu oddzielanie tego co złe od tego co dobre. Rozprawiając oczywiście nad tym w kwestii duchowej i czym innym jest jeśli przyjmiemy złą naukę ale po to badamy pisma by nie zbłądzić i nie dopuścić do siebie fałszu.
Nie muszę się nikomu żalić ani tym bardziej zrzucać na kogoś winę bo nawet jakbym upadł i łzy obległy by moje poliki to zawsze znajdę oparcie w Jezusie który mnie postawi na nogi. Więc nie oczekuj od razu najgorszego w przypadku gdybym się w jakiejś kwestii pomylił i zbłądził bo szczerze powiem, że oczekuję raczej od Ciebie wsparcia i słów typu ,,Pokazałem Ci co myślę o tym i o tym i szanuję twoje zdanie. Lecz wiedz, że gdy się pomylisz i upadniesz Jezus Cię nie opuści" - ty zaś robisz coś zupełnie odwrotnego jakbyś bardziej szydził z czegoś co mogłoby mi się przydarzyć niż gdybyś miał być dla mnie wsparciem dobrego słowa, dzieląc się uśmiechem.
Haper

Postprzez .Cyprian. » 31 mar 2015, o 20:07

Haper napisał(a):
.Cyprian. napisał(a):Jak Haper rozumiesz te słowa Chrystusa?

Wybaczcie, że tak późno odpisuję kiedy widzę, że już się długa konwersacja rozpoczęła ale o czas ostatnio trudno zaś o energię po ciężkim dniu jeszcze trudniej.

Cyprianie, ja to widzę tak:

Odnoszę to do paru aspektów a mianowicie:

1. Jako stwierdzenie faktycznego stanu, który mówi nam o tym byśmy bardziej ukochali Jezusa Chrystusa niż ludzi nam bliskich łącznie z nadmierną pamięcią o nich co przekłada się w sytuacjach typu ciągłe chodzenie na cmentarze i tym samym wkładając do swojej podświadomości, że los naszych bliskich leży w ziemi a nie w objęciach i w otoczeniu Boga. Jeden z apostołów prosi Jezusa by mógł pochować swego ojca lecz ten każe mu iść za sobą i pozostawić chowanie ojca zmarłym czyli innym ludziom których nazwał zmarłymi. Sądzę, że w tamtym okresie gdy ktoś zmarł to były przeprowadzane określone ceremonie pogrzebowe trochę podobnie jak dzisiaj się to czyni i Jezus nie chciał oddzielić apostoła od swego zmarłego ojca lecz od tej ceremonii i dlatego chciałem się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Co mówi o tym Biblia itd.
2. Drugi aspekt jest symboliczny i odnosi się do ludzi, którzy żyją bez Jezusa i poświęcają więcej czasu na ziemskie sprawy niż jemu więc dlatego są oni nazwani zmarłymi, ponieważ Jezus jest życiem, jest Bogiem żywych a nie umarłych dlatego Ci, którzy się od niego odwrócili stali się umarłymi pomimo tego, że fizycznie żyją.

Myślę tu podobnie. Zresztą, przywołajmy te wersety:

BW - Mateusza 8:21-22

(21) A drugi z uczniów rzekł do niego: Panie, pozwól mi wpierw odejść i pogrzebać ojca mojego.
(22) Ale Jezus rzekł mu: Pójdź za mną, a umarli niechaj grzebią umarłych swoich.

I inne:

BW - Jana 5:24-25

(24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota.
(25) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.

Jeśli ktoś nie słucha Słowa Chrystusowego, to jest umarłym.
.Cyprian.

Postprzez imsylii » 2 kwi 2015, o 18:18

Miecz Ducha :

Biblia Paulistów (2008)

Syr 42:14 pau "(14) Lepsza jest złość mężczyzny niż dobroć kobiety. Hańbą jest kobieta bezwstydna."

Biblia Poznańska (1974/75)

Syr 42:14 bp "(14) Zły mężczyzna może być lepszy od dobrej kobiety, a córka ma odczuwać lęk przed wszelką podłością."

Biblia Tysiąclecia, wyd IV (1983)

Syr 42:14 bt4 "(14) Lepsza przewrotność mężczyzny niż dobroć kobiety, a kobiety, która wstyd przynosi - to hańba!"

Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)

Syr 42:14 bt5 "(14) Lepsza przewrotność mężczyzny niż dobroć kobiety, a kobieta, która wstyd przynosi - to hańba!"

Biblia Warszawsko-Praska (1997)

Syr 42:14 br "(14) Lepsza przewrotność mężczyzny niż dobroć kobiety, kobieta bowiem wstyd przynosi i ciągłe narzekania."

"Septuaginta", Oficyna wydawnicza "Vocatio" Warszawa, tłumaczenie: ks. Remigiusz Popowski

Syr 42:14 "(14) Lepsza złośliwość mężczyzny niż przymilność kobiety; kobieta, co wstyd przynosi - powodem obelg."

W zależności jakie tłumaczenie taki "kwas" im więcej tłumaczeń tym mniej niejasności. wybierzcie które tłumaczenie jest tendencyjne a które jest bliższe prawdzie.
przepraszam że nie w temacie.
imsylii

Postprzez kesja » 3 kwi 2015, o 10:31

tłumacze mieli tlumaczyc tak zeby rzym zatwierdził i masz racje ze to KWAS,ale nie mamy wyjścia jak z modlitwa prosic
o wyjasnienie .

Syr 42:14 bp "(14) Zły mężczyzna może być lepszy od dobrej kobiety, a córka ma odczuwać lęk przed wszelką podłością."
.

Syr 42:14 "(14) Lepsza złośliwość mężczyzny niż przymilność kobiety; kobieta, co wstyd przynosi - powodem obelg."
te dwa jakos tak najbardziej choaz nie wiem co znaczy Zły mężczyzna ? czyli jako taki co bije gałci maltretuje ?
kobieta przymilna do mężczyzn juz bardziej pasuje .
Widzimy takie przymilne ...one sa powoem obelg.

Córka ma odczuwac lek ale ska tu sie wzieła córka ? moze dopelnienie tej przymilnej kobiety ze nie ma sie przymilac tylko miec lęk przed wszelka podłoscia ,Złego mężczyzny też.
kesja

Postprzez .Cyprian. » 3 kwi 2015, o 10:58

kesja napisał(a):tłumacze mieli tlumaczyc tak zeby rzym zatwierdził i masz racje ze to KWAS,...

Każdy w tym taki radykalny. Ja tłumaczyłem parę specjalistycznych tekstów z angielskiego, i wiem, jakie to trudne. Jeżeli każdy tak krytykuje, to co stoi mu na przeszkodzie nauczyć się hebrajskiego i greki i samemu przetłumaczyć? Bo krytykować to łatwo.

Owszem, są błędy w tłumaczeniach, ale jest obecnie tyle przekładów, że można sprawdzać we wszystkich, porównywać z oryginalnym zapisem i dojść do jakichś wniosków.

Jeżeli jednak jest powszechne narzekanie, że oto wszystko, czy prawie wszystko źle przetłumaczone, to niech sam narzekający się weźmie do roboty i przetłumaczy dobrze.
.Cyprian.

Postprzez kesja » 3 kwi 2015, o 13:21

Cyprian nie krytykuje twojego tłumaczenia ,przeciez nie ty spisałes wszystkie tłumaczenia .
Faktem jest ze kiedy sie czyta tłumaczenia jakie sa chociazby biblia internetowa ,sa tam takie miejsca ze
dziw bierze .
A jesli mówisz o syracha to wybrałam da wersety które najbardziej czuje .
Zastanawiam sie na okresleniem Zly co znaczy n w łacinie albo i grece .
kesja

Postprzez .Cyprian. » 3 kwi 2015, o 18:19

kesja napisał(a):Cyprian nie krytykuje twojego tłumaczenia ,przeciez nie ty spisałes wszystkie tłumaczenia .
Faktem jest ze kiedy sie czyta tłumaczenia jakie sa chociazby biblia internetowa ,sa tam takie miejsca ze
dziw bierze .
A jesli mówisz o syracha to wybrałam da wersety które najbardziej czuje .
Zastanawiam sie na okresleniem Zly co znaczy n w łacinie albo i grece .

Kesja, ja napisałem ogólnie. W sensie, że w nas wszystkich jest pewna skłonność do krytykowania.
A sprawa jest taka, że by tłumaczyć starożytne teksty, to trzeba się nauczyć języków z uwzględnieniem
ich starożytnych form. A to po prostu jest trudne.
.Cyprian.

Postprzez kesja » 3 kwi 2015, o 19:51

Obrałam inny sposób ta dugo pytam i tak dlugo czekam az ujrze bo sama litera czasem jest tak zapisan ze ni ząb nie da sie
załapac co miał na mysli Duch Prawdy.
Nawet nie ten co pisał bo prorocy prorokowali nie rozmiejąc znaczenia.
kesja

Postprzez imsylii » 12 cze 2015, o 22:31

W poniższym wersecie jest na odwrót z ceremoniami :

Biblia Paulistów (2008)

Jr 16:1-10 pau "(1) PAN powiedział do mnie: (2) „Nie weźmiesz sobie żony i nie będziesz miał synów i córek na tym miejscu. (3) Gdyż tak mówi PAN o synach i córkach, które urodzą się na tym miejscu, oraz o matkach, które je urodzą i ojcach, którzy je spłodzą w tym kraju: (4) Pomrą od straszliwych śmiertelnych chorób i nie będą opłakiwani, nie zostaną pogrzebani. Staną się nawozem dla ziemi. Zginą od miecza i głodu, a ich trupy będą żerem dla ptaków i dzikich zwierząt. (5) Bo tak mówi PAN: Nie wchodź do domu żałoby. Nie idź tam, żeby opłakiwać. Nie okazuj im współczucia, gdyż odebrałem temu ludowi mój pokój, łaskawość i miłosierdzie - wyrocznia PANA. (6) Pomrą wielcy i mali w tym kraju. Nie będą grzebani ani opłakiwani. Na znak żałoby nikt nie będzie sobie dla nich nacinał skóry ani golił głowy. (7) Nie będą łamać chleba z tym, który jest w żałobie, aby go pocieszyć po zmarłym. Nie będą pić z kielicha pocieszenia po śmierci ojca czy matki. (8) Nie wchodź do domu, w którym się ucztuje, i nie siadaj z nimi do jedzenia i picia. (9) Tak bowiem mówi PAN Zastępów, Bóg Izraela: Oto Ja sprawię, że na waszych oczach i za waszych dni umilknie na tym miejscu głos radości i głos wesela, głos pana młodego i głos panny młodej. (10) Gdy więc przekażesz temu ludowi wszystkie te słowa, zapytają: «Dlaczego PAN zapowiedział nam tak wielkie nieszczęście? Jakie są nasze winy i jakimi grzechami obraziliśmy PANA, naszego Boga?»."
imsylii

Powrót do WERSETY