Daniela 7:25

Daniela 7:25

Postprzez .Cyprian. » 28 kwi 2015, o 09:34

BW - Daniela 7:25

I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.

Co oznacza, że "będzie zamyślał odmienić czasy" Waszym zdaniem?
.Cyprian.

Re: Daniela 7:25

Postprzez seler » 29 kwi 2015, o 06:02

będzie zamyślał odmienić czasy i zakon;

Wszystko się może pod tym kryć... Wszystko ! ...co przeciw Stwórcy i Jego Dziełu !
Mnie na myśl przychodzi teoria ewolucji, i że ...od małpy pochodzimy,
no bo jak ? - w sześć dni ? - no, u ludzi niemożliwe...
ale za to gmeranie szie ze stworzeniem przez tysiące lat... o ! - to "wygląda na wiarygodne" i ...głupie zarazem.
"Odmienić czasy"
Zafałszować i uznać za "prawdę" ludzkie nauki i teorie, tudzież okultyzm [pseudo objawienia], i cały ten antybiblijny syf...
"...i zakon"
że grzechu nieposłuszeństwa, braku wdzięczności, i odstępstwa od prawdziwej czci dla Stwórcy Nie Ma !!!,
bo będziemy zmuszani czcić pozory i ojca kłamstwa...
W skrócie - mamy czcić szambo lucyfera.
seler

p.s. - to tak, jakby Ci własne dziecko powiedziało: - Ty nie jesteś moim ojcem, i nie karmiłeś mnie, i nie dbałeś o mnie,
to listonosz robił, i ja jego będę czcił... Przykra sprawa.
seler

Postprzez .Cyprian. » 29 kwi 2015, o 15:21

seler napisał(a):
będzie zamyślał odmienić czasy i zakon;

Wszystko się może pod tym kryć... Wszystko ! ...co przeciw Stwórcy i Jego Dziełu !

no bo jak ? - w sześć dni ? - no, u ludzi niemożliwe...
ale za to gmeranie szie ze stworzeniem przez tysiące lat... o ! - to "wygląda na wiarygodne" i ...głupie zarazem.
"Odmienić czasy"
Zafałszować i uznać za "prawdę" ludzkie nauki i teorie, tudzież okultyzm [pseudo objawienia], i cały ten antybiblijny syf...

Też takie mam wrażenie, że ten "zamysł odmiany czasów" tego się tyczy.
Jeszcze 200 i parę lat temu nikt nie zaprzeczał biblijnemu opisowi
w Europie, przynajmniej tak słyszałem.

A teraz? Sami widzimy, co się dzieje.
.Cyprian.

Postprzez kesja » 29 kwi 2015, o 20:09

Cyprian a kto 200 lat temu miał zaprzeczać biblii ci co to zrobili stracili życie ? :D
Teraz umieja czytać teraz jest internet co daje szybką informacje ,kto kiedys słyszał o zielonoświątkowcach ?
kto słyszał ze Bóg jest dobry ze sie troszczy ?
kto dzisiaj osmieli sie zaprzeczac ,ze krk zmienił sobote na piątek kto zaprotestuje ze Jezus nie w piątek został
ukrzyżowany ?
ze nie ma trójcy ?
to wszystko i jeszcze więcej zostało zmienione Czas i Tora podporządkowana krk.
kesja

Postprzez .Cyprian. » 1 maja 2015, o 15:10

kesja napisał(a):Cyprian a kto 200 lat temu miał zaprzeczać biblii ci co to zrobili stracili życie ? :D
Teraz umieja czytać teraz jest internet co daje szybką informacje ,kto kiedys słyszał o zielonoświątkowcach ?
kto słyszał ze Bóg jest dobry ze sie troszczy ?
kto dzisiaj osmieli sie zaprzeczac ,ze krk zmienił sobote na piątek kto zaprotestuje ze Jezus nie w piątek został
ukrzyżowany ?
ze nie ma trójcy ?
to wszystko i jeszcze więcej zostało zmienione Czas i Tora podporządkowana krk.

Internet tak, pomaga w dociekaniu. Tyle źródeł można znaleźć, o których 20 lat temu człowiek mógł pomarzyć tylko.
Nawet można manuskrypty sprzed kilku tysięcy lat oglądać, które zostały zeskanowane i udostępnione online.

Ale pojawiła się też informacja śmieciowa, nic nie warta, fałszująca.
.Cyprian.

Postprzez kesja » 1 maja 2015, o 16:07

O ,jak czysto sie zrobiło :lol:

Internet to ludzie inforamcje to ludzie ,które te informacje umieszczają ,wymieniają sie nimi .
ą tez mieci umieszczane przez wynajętych opłaconych 'śmieciarzy" bo nie wiem ja ich nazwac - trolle ?

Wszystko zalezy od tego ,czego się szuka jak i od zasobu serca ,mysle ze dobrze przeczytana Biblia ,ale tak
uczciwie przeczytana a nie to tu ,to tam ,po łebkach .
A tych jest najwięcej i oni najczęściej ida w zaparte domagając sie - udowodnij mi - to lenie i nieroby a może i skorupy.
kiedyś ktos z taka pewnościa mówił mi ze Żydzi maja pisma z Qumrum i z nich dowiemy sie prawdy czy Jeszua był itp.
Żadnej rewelacji do tej pory nie słyszałam .

kontynuuj temat :)
kesja

Postprzez .Cyprian. » 3 maja 2015, o 14:10

Wracając zatem

BW - Daniela 7:24-25

(24) A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
(25) I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon
; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.

Jeśli przyjąć, że owo fałszerstwo czasów dotyczy tego, o czym mówiliśmy, to kim jest ten "inny niż poprzedni"?
.Cyprian.

Postprzez kesja » 3 maja 2015, o 19:15

O,tego to ja nie wiem to juz mesa głowa do polityki a , bedzie inny kiedy sie ujawni wtedy sie zdziwia .
kesja

Postprzez Nibelung » 18 maja 2015, o 09:04

.Cyprian. napisał(a):Co oznacza, że "będzie zamyślał odmienić czasy" Waszym zdaniem?

To zależy... 8-)

A zależy Cyprianie od tego, kogo dotyczy ten werset.

Mamy takie opcje:

- prześladowania ze strony Seleucydów
- prześladowania Rzymu
- prześladowania spowodowane powstaniem i rozwojem Kalifatu zarówno I dżihadu, II jak i III.
- prześladowania spowodowane przez jakiś futurystyczny globalny ateistyczny rząd antychrysta od New Age.

Osobiście bardziej opowiadam się za III dżihadem.
Przede wszystkim dlatego, że cały ten rozdział dotyczy raczej czasu końca niż
jakiegoś pochodu mocarstw wyrywających sobie sukcesję jeden po drugim.
Nawet gdyby tak było - to i tak ta opcja jest najbardziej realistyczna.

W tym kontekście zmiana czasów może oznaczać różne rzeczy, np. sprowadzenie
czasów ostatecznych wraz z Mahdim na świat, albo zmiana czasu w sensie zmiany
podmiotów dominujących na globie. Jednakże takim najbardziej sensownym oraz
przyziemnym wyjaśnieniem, jest wprowadzanie wymysłu Mahometa ibn Abdullaha,
t.j. idiotycznego dwunastomiesięcznego księżycowego kalendarza w żaden sposób
nie powiązanego z cyklem słonecznym. Powoduje to, że wg takiejże rachuby Hidżra
miała miejsce 1436 lat temu czyli w 622 roku :D Jak łatwo zobaczyć, jest to także
wzorowy przykład na względność czasu... Jakby nie było, jest to inny czas, niż ten
normalny i implementacja szariatu wiąże się z implementacją tej rachuby... Wraz
ze zmiana czasu werset mówi o zmianach prawa. Implementacja szariatu jest już
sama w sobie zmianą prawa, zatem oba czynniki pasują i nie są oderwane od realu.

Oczywiście możliwości interpretacji tego fragmentu jest wiele, ale ten jest chyba
najbardziej racjonalny moim zdaniem. Ten bezbożny antychryst jakoś mi nie pasi,
bowiem jest to możliwe tylko pod jednym warunkiem: że posąg z Dn II już dawno
się przeterminował - jeśli się nie zużył to o antychryście-pedale można zapomnieć.
Nibelung

Postprzez .Cyprian. » 20 maja 2015, o 22:14

Nibelung napisał(a):
.Cyprian. napisał(a):Co oznacza, że "będzie zamyślał odmienić czasy" Waszym zdaniem?

To zależy... 8-)

A zależy Cyprianie od tego, kogo dotyczy ten werset.

Mamy takie opcje:

- prześladowania ze strony Seleucydów
- prześladowania Rzymu
- prześladowania spowodowane powstaniem i rozwojem Kalifatu zarówno I dżihadu, II jak i III.
- prześladowania spowodowane przez jakiś futurystyczny globalny ateistyczny rząd antychrysta od New Age.
...

No właśnie podstawowe pytanie: kogo dotyczy ten werset.
.Cyprian.

Postprzez Nibelung » 20 maja 2015, o 23:13

.Cyprian. napisał(a):No właśnie podstawowe pytanie: kogo dotyczy ten werset.

Każdy czas miał swoje wypełnienie, jako, że proroctwa mogą być wielowarstwowe.
I tak żydowskie spełnienie miało swoje apogeum za czasów Antiocha IV Epifanesa.
Chrześcijańskie u zarania w trzech pierwszych wiekach, choć nie w tym znaczeniu
co pierwsze i trzecie bowiem chrześcijaństwo było wówczas w powijakach; pasuje
tu bardziej określenie tego jako: wypełnienie proroctwa per analogiam niż per se.
Eschatologiczne, trzecie wypełnienie i jak należy sądzić to właściwe, które odnosi
się do czasu końca, choć trwa nieprzerwanie od czternastu wieków to kulminacyjny
etap jest dopiero przed nami; jeżeli ktoś wierzy w nieprzerwaną sukcesję mocarstw
pogańskich tudzież antychrystycznych, musi patrzeć z nadzieją na wypełnienie tego
proroctwa w stronę odrodzonego Kalifatu islamskiego... choć nie bardzo wierzę w
ten pseudokalifat, który został niedawno powołany...
Nibelung

Postprzez .Cyprian. » 23 maja 2015, o 12:06

Nibelung napisał(a):
.Cyprian. napisał(a):No właśnie podstawowe pytanie: kogo dotyczy ten werset.

Każdy czas miał swoje wypełnienie, jako, że proroctwa mogą być wielowarstwowe...

Właśnie, ta wielowarstwowość, wielowarstwowość w czasie.

Np. oglądałem taki filmik, gdzie autor tłumaczył, jak proroctwo dotyczące Tyru
spełniło się dokładnie, ale ... nie w jednym czasie, tylko na przestrzeni wielu lat.
.Cyprian.

Postprzez imsylii » 26 maja 2015, o 22:30

w przekładzie :
Biblia Paulistów (2008)

Dan 7:25 pau "(25) Będzie bluźnił przeciw Najwyższemu i będzie prześladował świętych Najwyższego. Będzie usiłował zmienić dni świąt i Prawo. Zostaną wydani w jego ręce do czasu, czasów i połowy czasu."

Bracie Nibelung muszę się z tobą zgodzić że proroctwa są "wielowarstwowe".

cofnijmy się o 2 wersety :
Biblia Warszawsko-Praska (1997)

Dan 7:23 br "(23) I tak powiedział: Czwarta bestia - to będzie czwarte królestwo ziemskie, niepodobne do wszystkich innych królestw. Pochłonie ono całą ziemię, rzuci wszystko pod swoje nogi i zmiażdży."

w Septuagincie tak to jest przetłumaczone :
przekład: Remigiusz Popowski SDB wydawnictwo: "Vocatio"
LXX Dan 7:23 (23) I otrzymałem wyjaśnienie tego czwartego stworu: że będzie to czwarte królestwo na ziemi, że obejmie ono całą ziemię, że wstrząśnie nią ono i doprowadzi do ruiny.

znalazłem w sieci coś takiego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kittim
"Kittim (hebr. כִּתִּים) – według Biblii syn Jawana i wnuk Jafeta (Rdz 10,4). Później jego imienia używano jako terminu geograficznego o szerokim znaczeniu[1].

Hebrajska nazwa Kittim pochodzi od położonego w południowo-wschodniej części Cypru greckiego miasta Kition[2] i była synonimem nazwy wyspy (w takim kontekście występuje m.in. w Iz 23,1[1]). Józef Flawiusz poświadcza, iż nazwę Chetim Żydzi odnosili do Cypru oraz większości krain nadmorskich (Dawne dzieje Izraela, I,VI,1)[3]. Wraz z poszerzaniem się horyzontów geograficznych starożytnych Izraelitów termin Kittim stał się zbiorczym określeniem krajów położonych w północnej części basenu Morza Śródziemnego. W Księdze Daniela (11,30) nazwa ta oznacza Rzym, natomiast w 1 Księdze Machabejskiej (1Mch 1,1; 8,5) Macedonię[4].

W rękopisach z Qumran Kittim oznacza wielkie, niegodziwe imperium, którego rządy nad światem poprzedzą nastanie czasów mesjańskich. W takim kontekście termin ten używany jest m.in. w Zwoju Wojny, gdzie odnosi się do Egiptu Ptolemeuszy i państwa Seleucydów, oraz w 1QpHab, gdzie symbolizuje imperium rzymskie[3]."

W 313 roku został wydany Edykt mediolański (http://pl.wikipedia.org/wiki/Edykt_mediola%C5%84ski), który gwarantował wolność religijną, w tym wolność dla chrześcijan;
Okres panowania Aleksandra Wielkiego od 336 p.n.e. do 323 p.n.e. i to w tym okresie Izrael był zrujnowany pod względem religijnym.
Zauważcie że czas dziwnie się układa. Od momentu stworzenia świata do Chrystusa i od Chrystusa do sądu ostatecznego. przez potop świata do "potopu ognia w duszach" Jl 3:1 br "I stanie się, że na wszelkie ciało Ducha mego wyleję. Synowie wasi i córki będą prorokować, a wasi starcy będą śnić po nocach, młodzieńcy zaś będą miewali widzenia.", "Jak było na początku tak będzie i na końcu".

Tak więc Będzie to królestwo z jednym państwem, które będzie wywodzić się z tego królestwa, będzie podobne w swoim działaniu do Chrystusa pod różnymi względami (gorliwością w czynie, surowością w prawie, czynieniem cudów).
Jest napisane
Biblia Paulistów (2008)

Dan 9:27 pau "(27) Przez niego przymierze stanie się dla wielu nie do udźwignięcia, przez jeden tydzień. W połowie tygodnia zostanie zniesiona ofiara krwawa i pokarmowa. Na skrzydle świątyni znajdzie się odrażająca obrzydliwość^ aż niszczyciela dosięgnie zadekretowany koniec"."

w Septuagincie tak to jest przetłumaczone :
przekład: Remigiusz Popowski SDB wydawnictwo: "Vocatio"
T Dan 9:27 "(27)Ustanowi on mocne przymierze z wieloma: tydzień pierwszy. A w połowie tego tygodnia usunięta zostanie moja ofiara pokarmowa i płynna. W świątyni nastanie brzydota pustki, lecz na końcu czasu tej pustce kres zostanie położony. "

pozdrawiam was Bracia i Siostry w Prawdzie i Duchu Świętym
niech się tak stanie.
imsylii

Postprzez Nibelung » 6 cze 2015, o 20:22

imsylii napisał(a): Dan 7:25 pau "(25) Będzie bluźnił przeciw Najwyższemu i będzie prześladował świętych Najwyższego. Będzie usiłował zmienić dni świąt i Prawo. Zostaną wydani w jego ręce do czasu, czasów i połowy czasu."

Paulistyną Biblię przeglądałem wyrywkowo niegdyś,
właśnie w partiach prorockich - głównie jeśli chodzi
o kontrowersyjne detale. Niestety, w porównaniu z
całą resztą przekładów, wygląda bardzo autorsko :)

Przekład tego wersetu jest interpretacją nawiązującą np. do 1 rozdziału Genesis, gdzie judaizatorzy dowodzą,
iż słowo czasy czy pory wiąże się z konkretnymi świętami - wg nich są to rzecz jasna święta torzyne. Oczywiście
jest to interpretacja bardzo karkołomna, bowiem wystarczy wziąć pierwszy lepszy werset, np. ów słynny o czasie,
czasach i połowie czasu, aby przekład czasów na święta zdyskredytować. Pewne takie znaczenie mieści się w którejś
tam warstwie znaczeniowej i takie znaczenie powinno być brane pod uwagę, ale jedynie jako dodatek uzupełniający,
a nie znaczenie główne, właściwe, czy jedynie słuszne.

Bracie Nibelung muszę się z tobą zgodzić że proroctwa są "wielowarstwowe".

Mówiąc wielowarstwowe nie mam na myśli, że spełniają się wielowarstwowo, wielowiekowo, czy wielopodmiotowo.
Chodzi mi bardziej o to, że ponieważ Biblia jest ponadczasowa, to różne generacje mogą z tych samych fragmentów
czerpać pociechę w czasie podobnych zdarzeń. Czy Pan Bóg wpisał to celowo w treść niektórych (!) proroctw? Nie wiem.
Nie mniej, pozwala to przyjrzeć się szerzej pewnym eschatologicznym problemom dostrzegając spełnienie się pewnych
wersów w różny sposób - aczkolwiek, dotychczasowe spełnienia omawianego fragmentu są niepełne oraz niezadowalające
co stanowi przesłankę, ze to właściwe, konkretne spełnienie jest dopiero przed nami.

Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem spójność dalszego wywodu, zatem odniosę się tylko do kilku fraz.

LXX Dan 7:23 (23) I otrzymałem wyjaśnienie tego czwartego stworu: że będzie to czwarte królestwo na ziemi, że obejmie ono całą ziemię, że wstrząśnie nią ono i doprowadzi do ruiny.

Cala ziemia w tamtych czasach nie oznaczała całego globu. Warto o tym pamiętać.
Nabuchodonozor był władcą całej ziemi, a jak dobrze wiemy, jego królestwo było
dosyć skromne jeśli porównamy je do poprzedzającej go Asyrii, a zwłaszcza do
sąsiadującej Medii z Babilonem czy następującej po nim Persji. Zatem w proroctwie
wyrażenie 'cała ziemia' także nie musi oznaczać całego globu a jedynie ten obszar
Bliskiego Wschodu, gdzie miały miejsce wydarzenia biblijne.

W rękopisach z Qumran Kittim oznacza wielkie, niegodziwe imperium, którego rządy nad światem poprzedzą nastanie czasów mesjańskich.

To jest bardzo ciekawe stwierdzenie, bowiem
potwierdza spełnienie się takich oczekiwań na
Jezusie - Qumrańczycy to oczywiście przespali.

W takim kontekście termin ten używany jest m.in. w Zwoju Wojny, gdzie odnosi się do Egiptu Ptolemeuszy i państwa Seleucydów, oraz w 1QpHab, gdzie symbolizuje imperium rzymskie[3]."

I w takim wypadku należy pamiętać, że termin nie był
wieloznaczny, ale że oznaczał Macedończyków, którymi
były obie dynastie. W przeciwnym razie robi się totolotek.

Tak więc Będzie to królestwo z jednym państwem, które będzie wywodzić się z tego królestwa, będzie podobne w swoim działaniu do Chrystusa pod różnymi względami (gorliwością w czynie, surowością w prawie, czynieniem cudów).

To jest jakieś myślenie życzeniowe, bo nic takiego z tekstów nie wynika.
Nibelung

Postprzez seler » 24 cze 2015, o 00:33

Cyprian:
Co oznacza, że "będzie zamyślał odmienić czasy" Waszym zdaniem?

seler:

papież:
Mam autorytet Króla Królów (...)
Papież ma władzę, aby zmienić czasy (...)
Nawet przykazania Chrystusa.

z filmu - czas: 1:33:28 - ANIOŁ LUDZKIEJ EWOLUCJI - część II

ANIOŁ LUDZKIEJ EWOLUCJI - film dokumentalny, lektor pl
https://www.youtube.com/watch?v=s532Uf9uNWI

ze strony: - http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=79&t=1038
BIBLIA a NAUKA -> BIBLIA, KSIĘGA Z INNEGO ŚWIATA,
seler

Powrót do WERSETY