radtrap - zagrożenie

radtrap - zagrożenie

Postprzez .Cyprian. » 28 lis 2015, o 23:26

Strona radtrap.wordpress.com - dotychczas strona ta broniła kanonu Biblii i wypowiadała się dość ostro o tych, którzy eliminowali Księgi Biblijne. Ale głównym zadaniem tej strony było ujawnianie tzw. "spisków". Do tej pory! Bo teraz ... sama eliminuje Księgi Biblijne, tym razem chodzi o Księgę Ezechiela! Oto post założyciela strony, radtrapa:

radtrap na swojej stronie Listopad 27, 2015 @ 11:49 am napisał(a):
Nikt nie powiedział że chrześcijaństwo jest dla głupców. Paweł pisał: wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie.

Czy Ks. Ezechiela jest szlachetna?

Koronnym argumentem dla natchnienia Pisma jest to, że ono samo siebie tłumaczy. Gdy ktoś robi wykład na temat zagadnienia biblijnego, przeskakuje z jednej księgi do drugiej, i do następnej itd. Ponieważ poszczególne księgi zawierają w sobie odniesienia do innych, wyjaśniając się nawzajem.

Ks. Ezechiela ma masę sprzeczności z innymi księgami, a nawet sama ze sobą sie nie zgadza (np. co z tymi łupami z Tyru). Czy należy ją zachować jako szlachetną tylko dlatego że stała się częścią tradycji kanonu? Czy chrześcijanin ma przestrzegać ludzkich tradycji czy prosić o prowadzenie przez Ducha Świętego? Ks. Henocha nie jest częścią kanonu, pomimo tego że jest cytowana słowo w słowo w NT (Ezechiel nie jest), i nie jest szczególnie sprzeczna ze Starym Testamentem (Ezechiel jest).

My korzystamy z Textus receptus w NT, inni wolą trzymać się tekstów aleksandryjskch NT, pomimo setek róźnic w obu kanonach (to jest 20 coś ksiąg). Żadna ze stron nie podważa natchnienia Biblii, pomimo wiedzy że istnieją dwie wersje Biblii krążące dzisiaj, współcześnie, obok siebie.

A tutaj mamy problem z JEDNĄ księgą, która przeczy nawet sama sobie. Aby ratować wiarę w natchnienie BIblii, chcesz bronić księgi ktora temu natchnieniu przeczy?

I o czym tu mówić? Widać wyraźnie, dokąd prowadzą spiski.
.Cyprian.

Re: radtrap - zagrożenie

Postprzez Cupak » 29 lis 2015, o 09:55

W tej chwili to nie wiem, bo mało badałem tą księgę, i nie mam jasności o co chodzi Ezechielowi w proroctwie o złączenia Izraela za pomocą wojny Goga i Magoga oraz wizji Świątyni z systemem ofiar, które przecież zakończył Chrystus bo ofiary wskazywały na Niego. Jeżeli to ma się tyczyć czasów końca to ciężko coś takiego zaakceptować zwłaszcza, że tym który miał zjednoczyć Izrael to jest Syn Człowieczy, a nie ogromne wydarzenie, które ma przestraszyć cały świat. U Ezechiela Bóg też powoła Dawida, aby królował w tym zjednoczonym Izraelu.

37:24 A sługa mój, Dawid, będzie ich królem; wszyscy oni będą mieć jednego pasterza; będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je.

"I poznają narody, że Ja jestem Pan, który uświęcam Izraela, gdy moja świątynia będzie wśród nich na wieki." 37:28

Tutaj mamy rozdzielenie też Izraela od narodów pogańskich, tak jak było w czasach przed Chrystusem. Czy świątynia Boża nie pojawi się dopiero po Milenium, które będzie się odbywać u Ojca w Niebie gdzie będą przebywać wszystkie narody jako jeden Duchowy Izrael, tak jak mówi Apokalipsa.

Naprawdę nie wiem o co chodzi w tych wizjach, może są one tylko jakimś symbolem i metaforą jak Apokalipsa, tylko potrzeba odpowiedniego klucza do zrozumienia tego, nie mam pojęcia. W Apokalipsie kluczem jest Stary Testament a tutaj nie wiadomo.

44:31 Kapłani nie będą spożywać ani tego, co padło, ani co zostało rozszarpane z ptaków lub bydła.

45:16 Cały lud pospolity jest obowiązany składać tę daninę księciu Izraela.
45:17 Na księciu spoczywa troska o składanie całopaleń, ofiary z pokarmów, ofiary z płynów w dni świąteczne, w nowie, w sabaty i we wszystkie dni uroczyste domu izraelskiego: On ma się troszczyć o ofiary zagrzeszne i pokarmów, o całopalenia i ofiarę pojednania, aby dokonać przebłagania za dom izraelski.

Ofiar już nigdy nie będzie, bo ofiary były tylko do Chrystusa to nie wiadomo o jaki czas chodziło Ezechielowi, czy o powrót z niewoli babilońskiej i to była wizja pocieszająca Izrael ?

Na razie nie odrzucam tej księgi, ale też i jej nie rozumiem, wszystko okaże się z czasem. Możliwe że jest to Apokryf, tak samo jak w Biblii Warszawskiej nie ma Księgi Machabejskiej, a w Tysiąclecia jest, itd.
Cupak

Postprzez .Cyprian. » 29 lis 2015, o 13:05

Cupak napisał(a):W tej chwili to nie wiem, bo mało badałem tą księgę, i nie mam jasności o co chodzi Ezechielowi w proroctwie o złączenia Izraela za pomocą wojny Goga i Magoga oraz wizji Świątyni z systemem ofiar, które przecież zakończył Chrystus bo ofiary wskazywały na Niego. Jeżeli to ma się tyczyć czasów końca to ciężko coś takiego zaakceptować zwłaszcza, że tym który miał zjednoczyć Izrael to jest Syn Człowieczy, a nie ogromne wydarzenie, które ma przestraszyć cały świat. U Ezechiela Bóg też powoła Dawida, aby królował w tym zjednoczonym Izraelu.

Tzn? Gdy zbadasz, to co się stanie? Będziesz mógł określić, czy Księga ta powinna czy nie powinna być w kanonie? To sam masz sobie ustalać kanon? To, że czegoś nie rozumiemy i mówimy, że nie rozumiemy - to tylko stwierdzamy fakt, że nie rozumiemy.

Bo jak mówi Paweł:

BW - 1 Koryntian 13:9,10
(9) Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie;
(10) lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.

Nie jesteśmy doskonali, więc jesteśmy skazani na cząstkowe poznanie. Pomimo tego wiemy, co powinniśmy robić i jak się zachowywać. Tego uczy nas Biblia.

Faryzeusze zupełnie nie rozumieli Pisma, które świadczyło o Nim, o Chrystusie. A Apostołom Sam On, Chrystus, Pismo wyjaśniał.

BW

Marka 4:34
A bez podobieństwa nie mówił do nich. Na osobności zaś wykładał uczniom swoim wszystko.

Łukasza 24:32
I rzekli do siebie: Czyż serce nasze nie pałało w nas, gdy mówił do nas w drodze i Pisma przed nami otwierał?

Łukasza 24:44,45
(44) Potem rzekł do nich: To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach.
(45) Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma.

Jana 20:9

albowiem jeszcze nie rozumieli Pisma, że musi powstać z martwych.

Czy to, że apostołowie czegoś nie rozumieli z Pisma miało znaczyć, że powinni niezrozumianą przez nich część Pisma odrzucić?

Cupak napisał(a):Naprawdę nie wiem o co chodzi w tych wizjach, może są one tylko jakimś symbolem i metaforą jak Apokalipsa, tylko potrzeba odpowiedniego klucza do zrozumienia tego, nie mam pojęcia. W Apokalipsie kluczem jest Stary Testament a tutaj nie wiadomo.

Jak widać z przytoczonych ewangelii nie Ty jeden czegoś nie rozumiesz. I ja niektórych rzeczy nie rozumiem i inni również. Ale fakt jakiegoś naszego niezrozumienia nie jest wyznacznikiem Pisma!

Cupak napisał(a):Na razie nie odrzucam tej księgi, ale też i jej nie rozumiem, wszystko okaże się z czasem. Możliwe że jest to Apokryf, tak samo jak w Biblii Warszawskiej nie ma Księgi Machabejskiej, a w Tysiąclecia jest, itd.

Na razie? Co to znaczy na razie?! Oczekiwałem od Ciebie innego stanowiska. Fujiwara dość wyraźnie zaznaczył, jakie jest jego stanowisko.

Jak to jest, powiedz mi Cupak, że tylko na stronach poświęcających znaczną część na spiski dzieją się takie rzeczy. Jakoś w linkach do stron, które podał veteran w dziale linki takich rzeczy nie ma, a te strony budują. Tylko tam gdzie spiski, tam eliminacja Ksiąg: thewordwatcher, redoctober, brainbreaker, a teraz radtrap. I te strony rujnują. Widzisz różnicę? Powiedz, czy to nie jest szaleństwo? Powiedz mi, czy to nie jest tak, że angażowanie się w spiski doprowadza do tego szaleństwa?

Podobnej treści dyskusja toczy się na http://zbawieni.com/showthread.php?tid= ... 47#pid5047
.Cyprian.

Postprzez veteran » 29 lis 2015, o 15:56

Starotestamentowe proroctwo odnośnie wojny Goga i Magoga dotyczy tego samego wydarzenia co:
Obj. 20:8-9
8. I wynijdzie, aby zwodził narody, które są na czterech węgłach ziemi, Goga, i Magoga, aby je zgromadził do bitwy; których liczba jest jako piasek morski.
9. I wstąpili na szerokość ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. Ale zstąpił ogień od Boga z nieba i pożarł je.
(BG)
Wojna Goga i Magoga ma miejsce po tysiącletnim panowaniu CHRYSTUSA JEZUSA na ziemi, okresie po którym szatan zostanie wypuszczony na krótko z niewoli.

Całą armię dowodzoną przez szatana skierowanę przeciwko CHRYSTUSOWI JEZUSOWI i JEGO LUDOWI pożre OGIEŃ BOŻY.
veteran

Postprzez Cupak » 29 lis 2015, o 17:00

veteran napisał(a):Starotestamentowe proroctwo odnośnie wojny Goga i Magoga dotyczy tego samego wydarzenia co:
Obj. 20:8-9
8. I wynijdzie, aby zwodził narody, które są na czterech węgłach ziemi, Goga, i Magoga, aby je zgromadził do bitwy; których liczba jest jako piasek morski.
9. I wstąpili na szerokość ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. Ale zstąpił ogień od Boga z nieba i pożarł je.
(BG)
Wojna Goga i Magoga ma miejsce po tysiącletnim panowaniu CHRYSTUSA JEZUSA na ziemi, okresie po którym szatan zostanie wypuszczony na krótko z niewoli.

Całą armię dowodzoną przez szatana skierowanę przeciwko CHRYSTUSOWI JEZUSOWI i JEGO LUDOWI pożre OGIEŃ BOŻY.

Tylko że potem Ezechiel piszę dalej o nowej Świątyni od Boga i powrocie do składania ofiar, a z Apokalipsy wiemy że śmierci już więcej nie będzie po bitwie Goga I Magoga, czy w ogóle może być mowa o składaniu ofiar ze zwierząt dla Boga po ofierze Chrystusa ? Więc albo to nie jest ta sama bitwa albo nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi.
Cupak

Powrót do ZAGROŻENIA / ZWIEDZENIE