Predestynacja

Predestynacja

Postprzez veteran » 20 paź 2014, o 20:56

Predestynacja to fałszywa nauka.

BÓG nie wybiera osób do zbawienia w tym sensie że nikt nie ma założonego losu co pozbawiałoby człowieka wolnej woli, wolności wyboru.
Trzeba jednak dodać że jest to z perspektywy ludzkiej, w rzeczywistości która została człowiekowi przez BOGA dana.

BÓG bowiem zna koniec zanim pojawił się początek a zatem BÓG wie jakich wyborów dokona człowiek, jaki człowiek będzie, czy życie człowieka będzie zgodne z WOLĄ BOŻĄ, zgodne z BOŻYMI PRZYKAZANIAMI.

I takiego człowieka który czyni WOLĘ BOŻĄ BÓG wybiera do zbawienia.
Stąd też księga żywota.
BÓG zanim nastał początek zna każdego człowieka, jego życie i wybrał ludzi do zbawienia.

Z perspektywy człowieka każdy ma równe szanse na zbawienie, każdy może się nawrócić, każdy może być posłuszny SŁOWU BOŻEMU.
BÓG wie natomiast kto będzie BOGU posłuszny zanim człowiek się narodzi.

Wybranie nastąpiło SPRAWIEDLIWIE na podstawie życia człowieka zanim człowiek się narodził gdyż BÓG jest ponad czasem.
veteran

Re: Predestynacja

Postprzez .Cyprian. » 20 paź 2014, o 21:18

veteran napisał(a):Predestynacja to fałszywa nauka...

Wybranie nastąpiło SPRAWIEDLIWIE na podstawie życia człowieka zanim człowiek się narodził gdyż BÓG jest ponad czasem.

To, że Bóg jest ponad czasem nie jest trudno zrozumieć. Bóg jest Stwórcą przestrzeni i czasu. Z perspektywy ludzkiej nie ma predestynacji, bo każdy ma szansę na zbawienie - tak to rozumiem. Z innej zaś perspektywy człowiek nie może tego rozważać, gdyż nigdy nie znajdzie się na miejscu pozwalającym mu spojrzeć z innej perspektywy. Jest też jedna rzecz, co do Księgi Żywota, oczywiście trudno mi wykazać że werset dotyczy tejże właśnie Księgi, ale wydaje mi się, że tak jest.

BT - Wyjścia 32:32,33

(32) Przebacz jednak im ten grzech! A jeśli nie, to wymaż mię natychmiast z Twej księgi, którą napisałeś.
(33) Pan powiedział do Mojżesza: Tylko tego, który zgrzeszył przeciw Mnie, wymażę z mojej księgi.
.Cyprian.

Re: Predestynacja

Postprzez kesja » 27 paź 2014, o 20:28

Wybrałem was a nie wy wybraliście Mnie...troche tak na odwrót napisałam ale o predestynacje chodzi.
Bardzo bulwersuje taka nauka ,ze Bóg zdecdował wcześniej i wcześniej juz wiedział i postanowił.
Czasem zastanawiam sie nad soba bo tak najlepiej - dlaczego ja ,co sie Jemu spodobało we mnie ?
Na co On zwraca uwage bo przeciez nie działa na slepo jaka byłam On wie ale pewnego dnia zpragnęłam Go poznac.
Dlaczego ?
Czy dlatego ze życie dało mi z takim nad tatkiem ze juz tylko Bóg mógł to wszystko doprowadzic do ładu.?
Nie było to tak jak dzisiaj mówia - wyznaj ze Jezus jest Panem i ...juz :shock:
Mnie to zajęło sporo dni a moze i tygodni zanim przemyślałąm na czym polega Miec nad soba Pana.
kesja

Powrót do ZAGROŻENIA / ZWIEDZENIE