Piętno [znamię] bestii

Piętno [znamię] bestii

Postprzez veteran » 30 gru 2014, o 23:27

Obj. 13:16
16. A czyni, aby wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, i wolni, i niewolnicy, wzięli piętna na prawą rękę swoję albo na czoła swe,
(BG)

Obj. 14:9
9. A trzeci Anioł szedł za nimi, mówiąc głosem wielkim: Jeźli się kto pokłoni bestyi i obrazowi jej, i jeźli weźmie piętno na czoło swoje albo na rękę swoję,
(BG)

Obj. 14:11
11. A dym męki ich występuje na wieki wieków, i nie mają odpoczynku we dnie i w nocy, którzy się kłaniają bestyi i obrazowi jej, i jeźli kto bierze piętno imienia jej.
(BG)

Obj. 16:2
2. I wyszedł pierwszy Anioł, a wylał czaszę swoję na ziemię; i wyrzucił się zły i szkodliwy wrzód na ludzi, którzy mieli piętno bestyi i na tych, którzy się kłaniali obrazowi jej.
(BG)

Obj. 19:20
20. Ale pojmana jest bestyja, a z nią fałszywy on prorok, który czynił cuda przed nią, któremi zwodził tych, którzy przyjęli piętno bestyi i którzy się kłaniali obrazowi jej, i obaj wrzuceni są żywo do jeziora ognistego, gorejącego siarką.
(BG)

Obj. 20:4
4. I widziałem stolice, a usiedli na nich i dany im jest sąd i dusze pościnanych dla świadectwa Jezusowego i dla słowa Bożego, i którzy się nie kłaniali bestyi ani obrazowi jej, i nie przyjęli piętna jej na czoło swoje i na rękę swoję; i ożyli, i królowali z Chrystusem tysiąc lat.
(BG)

Należy mieć świadomość że piętno [znamię] bestii ma wymiar symbolu. Należy to traktować w wymiarze duchowym a nie brać tego dosłownie, literalnie.

Piętno na czole - piętno na umyśle-duchu i co za tym idzie charakterze.
Piętno bestii to jest nieposłuszny, nieczysty, grzeszny, skażony, zdegenerowany, zdeprawowany, zbuntowany przeciwko BOGU, przeciwko JEGO WOLI duch [umysł] człowieka. To jest znak zatracenia. Znamię bestii na czole jest emanowaniem charakterem antychrysta.

Piętno na ręce to grzeszne, nieprawe, niegodziwe czyny wynikające ze zbuntowanego, skażonego ducha-umysłu człowieka. To znak zdrady jakiej dokonuje człowiek wobec BOGA.

Piętno bestii jest przeciwieństwem PIECZĘCI BOŻEJ.

Przyjęcie piętna [znamienia] bestii to przyjęcie ducha antychrysta.
Piętno bestii w człowieku to duch antychrysta w człowieku. Człowiek z piętnem bestii jest przyjacielem grzechu, jest skazanym na zatracenie przeciwnikiem BOGA.

Pokłon oddany bestii symbolizuje uległość wobec ducha antychrysta, uległość wobec szatana. Pokłon jest wskazaniem komu się służy czyli w tym wypadku szatanowi który też obrazuje nasze ego, nasze pożądliwości.
Nasz duch i owoc pokazują komu jesteśmy oddani, albo BOGU albo szatanowi.

Dobrze to koresponduje z:
Mat. 6:24
24. Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego będzie miał w nienawiści, a drugiego będzie miłował; albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi; nie możecie Bogu służyć i mamonie.
(BG)
veteran

Re: Piętno [znamię] bestii

Postprzez veteran » 30 gru 2014, o 23:29

Znamię bestii, to natura szatana. „Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.” (Objawienie 13:8). To jest skrajna natura człowieka. Człowiek bez Boga jest bestią. Jaka jest natura bestii? Zwierzę dla przetrwania pożre swój gatunek. To jest znamię, które szatan włoży na każdego człowieka narodzonego z niewiasty. Prawo dżungli, to prawo przetrwania najmocniejszego. Miałem lochę, którą hodowałem, jako projekt Farmerów Przyszłości. Urodziła ona wiele prosiąt w nocy, a kiedy tam poszedłem rano, pożarła wszystkie, prócz jednego. Jej własne życie miało dla niej większe znaczenie, niż jej potomstwo. To jest prawo dżungli. To jest znak bestii. Wszelkie występki upadłych ludzi i aniołów mają swoje korzenie w dumnym ateizmie pod nazwą „Ja”. Człowiek jest martwy dla Boga, gdyż jest żywy dla „siebie”. Bez śmierci „siebie” nie ma ucieczki spod mocy szatana. Duch Boży, to pokora. Duch szatana, to wywyższanie siebie. Tu jest walka o życie wieczne - pycha i pokora, to dwa królestwa, walczące o posiadanie człowieka. Wrogów człowieka powstałych w wyniku upadku jest wielu, ale najgorszy wróg zwany antychrystem, to wywyższanie siebie.

Paweł pisząc do Tesaloniczan, mówi o antychryście, że zasiądzie w świątyni Bożej. „Czy nie wiecie, że ciała wasze są świątynią Bożą”. Antychryst zasiada w świątyni Bożej, wywyższając się ponad wszystko, co się zwie Bogiem. Co takiego siedzi w świątyni, co się wywyższa ponad Boga? JA. Było wiele spekulacji na temat antychrysta i jego znamienia, a to jest jego natura. By wiedzieć, czym antychryst nie jest, wystarczy przeczytać krótki opis, jakim Chrystus przedstawił Siebie, „Jestem cichy i pokorny”. Jeżeli to jest Chrystus, to wywyższanie siebie jest największą i najpełniejszą opozycją i to musi być duch antychrysta, który sprzeciwia się Duchowi Chrystusa. Jezus powiedział, „uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca.”

http://clendennen.blogspot.com/2013/04/ ... atana.html
veteran

Powrót do CZASY OSTATECZNE