BOŻE Wcielenie
CHRYSTUS JEZUS jest OBJAWIONYM DUCHEM ŚWIĘTYM

BOŻE Wcielenie

Postprzez veteran » 8 lis 2014, o 21:34

Mat. 1:23
23. Oto panna będzie brzemienna i porodzi syna, a nazowią imię jego Emanuel, co się wykłada: Bóg z nami.
(BG)

Ofiarę zadośćuczynienia mógł złożyć tylko BÓG.
BARANKIEM przebłagalnym za nasze grzechy mógł zostać tylko BÓG. Nikt inny.
Aby tak się stało BÓG musiał przyjść do ludzi w CIELE, musiało nastąpić BOŻE WCIELENIE.
BÓG musiał się objawić jako człowiek.
I BÓG przyszedł na świat jako SYN BOŻY czyli BÓG objawiony w CIELE.
Zgodnie z BOŻĄ OBIETNICĄ na świat przyszedł SYN BOŻY, CHRYSTUS JEZUS.
CHRYSTUS JEZUS został w pełni zrodzony z BOGA czyli z DUCHA ŚWIĘTEGO.
CHRYSTUS JEZUS był prawdziwym człowiekiem, z krwi i kości, i był pełny DUCHA ŚWIĘTEGO.
Był prawdziwym człowiekiem ale JEGO CIAŁO było z NIEBA - z WYSOKOŚCI, było ŚWIĘTE.
Jego CIAŁO zostało wyłonione z DUCHA ŚWIĘTEGO zawierając jednocześnie pełnię DUCHA ŚWIĘTEGO.
JEGO CIAŁO było nieskażone, doskonałe bo było UCIELEŚNIENIEM DUCHA ŚWIĘTEGO.
JEGO CIAŁO było NIEŚMIERTELNE ale ON miał MOC by je położyć.
CIAŁO JEGO nie miało zapisu grzechu, JEGO CIAŁO nie pochodziło od człowieka - od Miriam.
Miriam biologicznie nie była matką CHRYSTUSA JEZUSA, nie dała nic JEGO CIAŁU.
Miriam była matką zastępczą.
Miriam przyjęła SŁOWO BOŻE, powiedziała BOGU TAK i w jej łonie bez jej udziału SŁOWO BOŻE CIAŁEM się stało, w jej łonie ukształtowało się ŻYCIE zrodzone z DUCHA ŚWIĘTEGO.
CIAŁO było zasłoną dla DUCHA ŚWIĘTEGO, CIAŁO skrywało niewyobrażalną CHWAŁĘ co widzimy na Górze Przemienienia.
CIAŁO zasłaniało ŚWIATŁOŚĆ która przyszła by wykupić ludzi.
DUCH ŚWIĘTY przyszedł do ludzi w CIELE zrodzonym przez SIEBIE dla SIEBIE.

(RP napisał(a):Drugi Adam nie jest potomkiem pierwszego bo nie z ziemi jest wzięty
a Duchem ozywiajacym jest
Więc Jezus choć przyszedł w ciele to jest Drugim Adamem
nie jest potomkiem pierwszego
a pierwszym z wielu braci

Jan. 1:1-14
1. Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.
2. To było na początku u Boga.
3. Wszystkie rzeczy przez nie się stały, a bez niego nic się nie stało, co się stało.
4. W niem był żywot, a żywot był oną światłością ludzką.
5. A ta światłość w ciemnościach świeci, ale ciemności jej nie ogarnęły.
6. Był człowiek posłany od Boga, któremu imię było Jan.
7. Ten przyszedł na świadectwo, aby świadczył o tej światłości, aby przezeń wszyscy uwierzyli.
8. Nie byłci on tą światłością, ale przyszedł, aby świadczył o tej światłości.
9. Tenci był tą prawdziwą światłością, która oświeca każdego człowieka, przychodzącego na świat.
10. Na świecie był, a świat przezeń uczyniony jest; ale go świat nie poznał.
11. Do swej własności przyszedł, ale go właśni jego nie przyjęli.
12. Lecz którzykolwiek go przyjęli, dał im tę moc, aby się stali synami Bożymi, to jest tym, którzy wierzą w imię jego.
13. Którzy nie z krwi, ani z woli ciała, ani z woli męża, ale z Boga narodzeni są.
14. A to Słowo ciałem się stało, i mieszkało między nami, i widzieliśmy chwałę jego, chwałę jako jednorodzonego od Ojca, pełne łaski i prawdy.
(BG)
veteran

Re: BOŻE Wcielenie

Postprzez kesja » 10 lis 2014, o 15:43

bardzo dobrze to wszystko ująłeś teraz trzeba Pragnienia by Pragnący otrzymał Objawienie potwierdzenie.
Jest to nie do przyjęcia dla tych co maja swoje trzody ich owce sa pod rygorem systemu a nie Słowa Prawdy.

Cyprian napisał

Chrystus przyszedł w ciele takim, jakie miał Adam, przed grzechem - tak uważam, takie jest moje poznanie.

Nie mógł miec takie ciała Adam jak Jeszua Mesjasz .
Reszte swojej wypowiedzi moze sam tu umieści
kesja

Postprzez .Cyprian. » 29 gru 2014, o 20:48

Jak podaje konkordancja Stronga greckie σάρξ na angielski tłumaczone jest w tzw. krótkiej definicji jako flesh i body. W polskim w zasadzie jest tylko ciało i mamy też wiele pochodnych , np typu cielesność. Flesh i body choć w zasadzie są synonimami, to jednak troszeczkę się różnią. Słownik angielsko-angielski Longmana podaje definicje, z których przytaczam niektóre:

- flesh

1. the soft part of the body of a person or animal that is between the skin and the bones
(miękka część ciała człowieka lub zwierzęcia, która znajduje się między skórą i kośćmi)

2. the skin of the human body
(skóra ciała ludzkiego)
...

7. the flesh - literary the physical human body, as opposed to the mind or spirit
( - literacki fizyczne ciało człowieka, jako przeciwne do umysłu i ducha)

- body

1. the physical structure of a person or animal
(fizyczna struktura człowieka lub zwierzęcia)

Oczywiście szersze definicje można znaleźć na jakichś rozbudowanych stronach, czy w obszerniejszych słownikach. Wracając do strony z konkordancją Stronga - mamy oto taką wzmiankę:

biblehub.com napisał(a):[4561 /sárks ("flesh") is not always evil in Scripture. Indeed, it is used positively in relation to sexual intercourse in marriage (Eph 5:31) – as well as for the sinless human body of Jesus (Jn 1:14; 1 Jn 4:2,3)...
-------------------------------------------------------------

4561 (ang. "flesh") nie jest zawsze złem w Piśmie. Faktycznie, jest używane w znaczeniu pozytywnym w odniesieniu do aktu małżeńskiego (Efezjan 5:31) - jak również do bezgrzesznego ludzkiego ciała Jezusa (Jana 1:14; 1 Jana 4:2,3)...
źródło: http://biblehub.com/greek/4561.htm

Na stronie ICR mamy obszerniejszą interpretację dotyczącą Rzymian 8:3 :

icr.org napisał(a):Romans 8:3

8:3 likeness of sinful flesh. Jesus Christ truly came “in the flesh” (John 1:14; I John 4:2), but only in the “likeness” of “sinful” flesh. Outwardly the flesh of His human body was exactly like that of other human bodies, but it had been preserved free from inherent sin by His miraculous conception and virgin birth, then kept free from actual sin by His sinless life. Thus His flesh was sinless flesh.
-------------------------------------------------------------

8:3 podobieństwo grzesznego ciała. Jezus Chrystus naprawdę przyszedł "w ciele" (Jana 1:14; 1 Jana 4:2), ale tylko w "podobieństwie" "grzesznego" ciała. Pozornie (zewnętrznie) ciało Jego ludzkiej postaci było dokładnie takie jak ciała innych ludzi, ale zostało zachowane wolnym od wrodzonego grzechu przez Jego cudowne poczęcie i narodzenie z dziewicy, potem utrzymywane wolnym od rzeczywistego grzechu przez Jego bezgrzeszne życie. Tak więc Jego ciało było bezgrzesznym ciałem.
źródło: http://www.icr.org/books/defenders/7184/

Słowo outwardly - pozornie, na pozór, zewnętrznie i inne -> link może tu pewną trudność powodować w tłumaczeniu, ale kontekst dalszy tej notatki jest jasny i klarowny. Outwardly przez słownik angielsko-polski Longmana tłumaczony jest na dwa polskie określenia: pozornie i na pozór. Dla podobnego outward: pozorny spokój/opanowanie, w tamtą stronę; a dla outwards: na zewnątrz.
.Cyprian.

Postprzez kesja » 29 gru 2014, o 20:53

A to ci dopiero, czyli sa slady ,ze CIAŁO miał nieskazone ?
to dlaczego podaja tylko wersje o skazonym CIELE.
Dzisiaj czytałam o Krwi ze nieskazona ale co do Ciała jeszcze nie ujrzał Swiatła
kesja

Postprzez seler » 24 mar 2015, o 19:55

CIAŁO = OWOC = POSTĘPOWANIE

Nasz Bohater - Syn Człowieczy
https://www.youtube.com/watch?v=GKX7HeU ... e=youtu.be

ze strony, gdzie Chinek zapodał:
http://slowopana.ct8.pl/viewtopic.php?f ... 0&start=30

"...pierwszy Człowiek, który nie zgrzeszył - [23 minuta]"

seler: - i ten Owoc bezgrzeszności jest Ciałem...
proszę wysłuchać tego nauczania w Całości. ...Ufam temu nauczaniu, i nikt mi tego nie zabierze, ani mnie nie pokona.
Nikt nie pokona mojej wiary i żadne zwodzenie mnie nie przekona. Amen.
Hej !
- :D
________________________ i porobię jeszcze dopisek, bo zapomniałem o dopisku - EDIT ________

i oczywiście ziemia jest płaska,
apostoł Paweł był fałszywy,
a Jezus miał nieludzkie ciało,
:lol: :lol: :lol:
oo... kurcze... [sorry... z nieba miał ciało - i tylko takie ?]
:lol: :lol:
_____________________________ koniec dopisku ___________
Pozdrawiam !

kiedyśż faryzeusze nie mogli tego zbolećz, że Jezus powiedział: - Ja jestem,
a teraz faryzesusze nie mogą zbolećz, że Jezus miał całkowicie ludzkie ciało...
A to Ciało, to w końcu, kto stworzył, faryzeusze ?
I po co by Zbawiciel miał mieć inne ciało, jak właśnie TYLKO LUDZKIE ???
i kto tu Biblii nie zna i nie rozumie ???
ja ? ...

Ciechocinek 2013 cz.II ♪♪♪
https://www.youtube.com/watch?v=errmXRpD2KE
hej !

:D :D
seler

Postprzez .Cyprian. » 24 mar 2015, o 21:52

Dobrze wiesz, że istotą rozbieżności jest kwestia, że jedni uważają to Ciało za grzeszne, a drudzy za bezgrzeszne - i to jest sedno rozbieżności, a nie kwestia istoty, budowy Tego Ciała, bo jest przecież wprost powiedziane, że Słowo ciałem się stało, realnym, fizycznym.
.Cyprian.

Postprzez veteran » 24 mar 2015, o 21:58

To nie jest jedyna rozbieżność.
Przeciwnicy tego że BÓG zrodził z SIEBIE CIAŁO uważają że CIAŁO dała Miriam.
veteran

Postprzez kesja » 25 mar 2015, o 12:51

O tóż to , uwazaja Miriam za zapłodniona za dawce ciała swojego .
Obalam to na podstawie SŁOWA I OBJAWIENIA JEGO SŁÓW .
dlatego niech nie nazywa faryzeuszami tych któzy uwierzyli Słowu ze stał sie CIAŁEM Sam Sobie przygotował.
Najwyższy Czas przeciwstawic sie kłamstwu gdzie szatan chce zrównac kazde ciało do prochu z ziemi.

posłucham Nasz bohater ? juz takie nazywanie PONIŻA Jahoszua - bohater ?
:shock:

diabeł chce zeby byli analfabetami chrześcijanskimi ,niedouczeni ,nieświadomi - no ciekawe ciekawe czy to juz programowanie. ?
ho ho szczekajac miauczac fuka staje sie jak zwierze - no no ...
Ile poświęcasz zeby wygladac jak Chrystus ?
Nasladowac Jezusa .....Chrystusa ...czyli co ?
Nie spotkałem człowieka który nie umarł by dla świata i był jak Chrystus

Jeszua Mesjasz pokazał nam jak UMRZEC dla świata a nie jak życ

...twoje ciało z prochu ziemi i pójdzie do ziemi i będzie tam leżeć

Chrystusa który nigdy nie zgrzeszył
Wazne jest ze W NIM NIE ZNALEZIONO grzechu ZAPISU

no i zaczyna skrecac w boki ...
tylko człowiek moze nie widziec w tym skarbu
ale co to ma do rzeczy ?
Przeciez Marian mówi z poziomu dziedzinca .
Na co on kładzie nacisk ?
Zyc jak On czyli co czyli co ?
Syn Dawida według ciała - no i mamy mataczenie
Wiecie ze trzeba sie obudzic ?
no to niech sie obudzi a nie powtarza kłamstwa watykanu .
przyszedł wyzwolic nas z grzechu z naszej złości ?
NIE !
przyszedł nas WYZWOLIC z ZAPISU grzechu i smierci a to czyni Jego Duch tylko i wyłacznie .
marian ładnie mówi ale nie budująco bo Celem wiary jest ZBAWIC Dusze od ZAPISU grzechu i smierci od ŻĄDŁA Weza.

Uwazajcie siebie za umarłych cedza Chrystusowi to oddam tego jeszcze nie oddam.
Wazne by uwierzyc ze umarliśmy i żyjemy dla Pana.
Wielu nie wzrasta bo niewyparli sie siebie nie umarli dla siebie tylko nasladowcy Chrystusa ida tam gdzie On

..Tak bo naśladowcy ida na KRZYZ .
Którzy to jest ? prorok
Dom Mój bedzie nazwany ...
Pierwszy człowiek ktory zyje bez grzechu na ziemi wywyższone człowieczenstwo w Chrystusie godne by całą pełnia Boskosci w Nim zamieszkała.

Przed Jego człowieczenstwem zginaj kolana , jak bedziesz sie kłaniac człowieczenstwu Chrystusa , oddawac chwałe zwyciestwu Jego w tym ciele .
gdy bedziesz Go podziwiac za kazde działanie
to ..

Gdyby nie był synem człowieka to nie mógł by nas zbawic
musiał upodobnic sie do nas ale nigdy nie zgrzeszył

Co to za bohater którego nie chce sie go naśladowac......
Kto sie karmi Moim ciałem i pije moja krew ,ten ma zycie w sobie czyste swiete ciało i czysta święta krew
dostalismy Chleb z Nieba czysty doskonały
On był stały posłuszny ojcu.
Syn człowieczy jadł i pił a nazywali go zarłok i pijak
uczonnoc ludzka nie potrafi zrozumiec kto przyszedł .
Syn człowieczy przyjdzie po was .
wróg nie chce bysmy widzieli DOSKONAŁEGO czowieczensto Chrystusa człowieka który wyparł sie tego kim był stał sie ciałem i chodził po ziemi ........tego człowieka nie idzie usunac chocby diabeł chciał
potrzebujemy człowieka zebysmy mogli nasladoac
Nie jestesmy bogami zeby Boga nasladowac potrzebujemy człowieka zeby móc nasladowac i stał sie dla mnie i dla ciebie człowiekiem....
Urodzeni na Nowo
z pierwszego nasienia czystego doskonałego nasienia
Jesli ktokolwiek inczej niz to ze Jezus przyszedł w ciele jest duch antychrysta
Potrzebujemy widziec ....
ucz sie Go nasladowac walcz
diabeł uczy jak walczyc z ciałem i krwią
Syn człowieczy bedzie w łonie ziemi 3 dni i 3 noce i stanie nie ujrzy skazenia poniewaz w DOSKONALY CZYSTY SPOSÓB ZYŁ :shock:
Widzimy Jego chodzacego po Morzu Piotr tez chciał
chodzic po wodzie i zyc bez grzechu jest nie mozliwe dla człowieka
Czy znajde iare jak wróce
ludzie nie wierza syna człowieczego
czy wierzysz w DOSKONAŁOSC SYNA CZŁOWIECZEGO ze moge pomóc w duchowych rzeczach tu na ziemi odmienic twoje zycie Którz to jest Panie bym miał mu wierzyc
Pokzuje ze po to stał sie człowiekiem zeby nas uwolnic z niewoli diabelskiej
Aniołowie zstepja na niego
Jego DOSKONAŁE człowieczenstwo daje nam bodziec chcic zyc jak On ,po to stał sie człowiekiem
bo gdyby byl SŁOWEM ktore jest Bogiem ,to nie był by bodziec ,Boga nie idzie skusic nie było by bitwy a musiała byc bitwa o wyzwolenie On musiał stac sie jak my zeby nas wyzwolic i wygrac
to jest bohater wspaniały bohater on wygrał gdzie ja nie wygrałem nigdy nie zgrzeszył ,nigdy nie odstapił od woli ojca.
Pieknie
On jako człowiek zamieszkał we mnie czyniac mnie nowym człowiekiem przez niego i boskoc mogła zamieszkac stajac sie swiatynia Boga.

on jest czysty musiał sie stac przez krew i ciało tego syna człowieczego mamy wstep do miejca najświętszego..
jeden posrednik jden tylko On.
na krótko uczyniony mniejszym od aniołów.
Jezus przyszedł na ziemie zeby pojednac nas z ojcem .

...
a ja czytam ze Pojednał nas z SOBA.
kesja

Postprzez seler » 31 mar 2015, o 19:58

bardzo mądry, budujący, po-u-cza-ją-cy artykuł, i co najważniejsze - zgodny ze Słowem Boga !
nie będę podawał wielu ważnych z niego cytatów - bo najlepiej przeczytać całość i w zgodzie z własnym sumieniem...
Podam tylko jeden cytat, którego autorem jest tłumacz tego artykułu - Sławek Gromadzki.

LUDZKA NATURA CHRYSTUSA - Joe Crews
http://www.pkjwch.republika.pl/ludzka_natura.html

Sławek Gromadzki napisał(a):"Jeśli chcemy studiować głęboki temat, skoncentrujmy nasze umysły na najbardziej zdumiewającym wydarzeniu, jakie kiedykolwiek miało miejsce na ziemi i niebie - na wcieleniu Syna Bożego... Człowieczeństwo Chrystusa jest dla nas wszystkim. Jest to złoty łańcuch, który wiąże nasze dusze z Chrystusem, a przez Niego z Bogiem. Ma to być przedmiotem naszych studiów... Musimy przystąpić do studiowania tego zagadnienia z pokorą ucznia i ze skruszonym sercem. A to studium wcielenia Chrystusa jest owocnym polem i wynagrodzi pracę temu badaczowi, który głęboko kopie w poszukiwaniu ukrytej prawdy" (7BC 904-905, 1903/1898; kom. do Fil. 2,5-8).

życzę przyjemnej i owocnej lektury :) - seler
seler

Postprzez kesja » 1 kwi 2015, o 14:01

W Hebr. 2:11 czytamy: “Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi".
"Bracia" pod każdym względem posiadają dokładnie taką samą naturę, gdyż są członkami tej samej rodziny.
Hebr. 2:16:
"Bo zaiste nigdzie nie przyjął Aniołów, ale nasienie Abrahamowe przyjął" (BG).

Niestety autor nie widzi albo nie chce widziec ,ze nazywa ich braćmi po a nie przed .
Sa to bracia duchowi a nie po linii ciała i krwi o czym powiedział A kto sa moi bracia i moja matka ?!
Bracia posiadaja DOKŁADNIE taka sama Naturę bo On im ja dał.
Mói o tym ap Piotr.
seler wiesz na co licza ci nauczaciele ?
ze ty ja oni nie znaja Biblii ta własnie o nas mysla jak lekarz mysli o chorym co do niego przyszedł siedzi i czeka na wyrok
kesja

Powrót do CHRYSTUS JEZUS