Chrześcijanin w pełnej zbroi Bożej William Gurnall

Chrześcijanin w pełnej zbroi Bożej William Gurnall

Postprzez veteran » 8 cze 2015, o 19:07

Pozwoliłem sobie aby zamieścić post Chinka. Mam nadzieję że nie będzie miał nic przeciwko.

Chinek napisał(a):Chwała Bogu! Wraz z kilkoma innymi wierzącymi osobami podjęliśmy się dzieła przetłumaczenia traktatu XVII-to wiecznego purytańskiego pisarza Williama Gurnalla. Ksiązka ta nigdy nie była przetłumaczona w całości na język polski, a według słów Davida Wilkersona, które zamieszczone są w przedmowie, jest to jedna z najważniejszych, obok Słowa Bożego, pozycji napisanych przez człowieka. Wilkerson otrzymał tę książkę w prezencie od Leonarda Ravenhilla ze słowami:<<ta książka odmieni twoje życie>>. Powiedział, że zawsze będzie błogosławił dzień, w którym ta książka dostała się w jego ręce.
Zdaję sobie sprawę, że tłumaczenie nie będzie na najwyższym poziomie i znajdą się krytycy, którym nie będzie się podobać to czy tamto, ale mam dla nich z góry odpowiedź: <<Jeśli potrafisz, to sam zrób to lepiej, albo milcz>>
W miarę postępów w tłumaczeniu będę nagrywał kolejne rozdziały i umieszczał je na YouTube.
Mam nadzieję w Panu, że da siłę i zdolności żeby doprowadzić tę sprawę do końca. Książka ma 3 tomy- ponad 1000 stron.
Życzę wszystkim słuchaczom, aby skorzystali jak najwięcej ze skarbów, które są w niej zawarte i niech Imię Pana będzie przez to jeszcze bardziej uwielbione!

veteran

Powrót do KAZANIA, WYKŁADY, KSIĄŻKI