"I ukamienujesz go na śmierć"

"I ukamienujesz go na śmierć"

Postprzez imsylii » 4 lut 2015, o 22:11

Nieco kontrowersyjny temat.

Biblia Warszawsko-Praska (1997)

Exo 19:10-13 br "(10) I powiedział Jahwe do Mojżesza: Idź do ludu i wydaj rozkaz, żeby się wszyscy przygotowali dziś i jutro do świątecznych obchodów. Niech wypiorą swoje szaty. (11) Niech się szczególnie przysposobią na dzień trzeci. Trzeciego dnia bowiem na oczach całego ludu zstąpi Jahwe na górę Synaj. (12) Wyznacz ludowi [wokół góry] granicę i wydaj polecenie, żeby nie wchodzili na górę ani nawet nie zbliżali się do jej podnóża. Każdy zaś, kto by dotknął góry, będzie ukarany śmiercią. (13) Nie tknie go jednak żadna ludzka ręka, lecz zostanie ukamienowany albo przebity strzałą. Ani człowiek, ani zwierzę [które by dotknęło góry] nie może pozostać przy życiu. [Dopiero wówczas], gdy zabrzmi trąba, będą mogli wejść na górę."

Deu 13:5-11 br "(5) Będziecie chodzić wiernie za Jahwe, waszym Bogiem, i jego będziecie się lękać. Będziecie zachowywać Jego przykazania, słuchać Jego głosu; Będziecie mu służyć i starać się być zawsze blisko Niego. (6) Natomiast ów prorok albo wróżbita niech będzie skazany na śmierć za to, że nawołuje do buntu przeciwko Jahwe, waszemu Bogu, który was wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli, i za to, że odwodzi was od drogi, którą polecił wam kroczyć wasz Bóg, Jahwe. W ten sposób usuniecie zło spośród was. (7) Jeżeli twój brat, syn twojej matki, albo twój własny syn, albo córka, albo twoja żona, spoczywająca na twoim łonie, albo twój najbliższy przyjaciel zaczną cię potajemnie nakłaniać, mówiąc: Chodźmy, będziemy służyć innym bogom, takim, których nie znałeś dotychczas ani ty, ani twoi ojcowie, (8) bogom, których czczą otaczające was narody, zarówno te żyjące w pobliżu was, jak i z dala od was, od jednego krańca ziemi po drugi - (9) to [strzeż się], żebyś im nie uległ, żebyś ich nie słuchał. Niech twoje oko będzie bez litości dla takich! Nie wolno ci ich oszczędzać ani osłaniać! (10) Masz wydać na nich wyrok śmierci. Pierwszy podniesiesz rękę na takich, a w ślad za tobą niech tak uczyni cały lud. (11) Będziecie ich kamienować tak długo, aż wyzioną ducha, za to, że usiłowali odciągnąć was od Jahwe, waszego Boga, który was wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli."

Deu 17:2-5 br "(2) Jeżeli w którymś z miast danych ci przez twojego Boga, Jahwe, znajdzie się wśród was jakiś mężczyzna lub jakaś kobieta czyniący to, co jest złe w oczach Jahwe, waszego Boga, przez to, że dopuszczają się łamania przymierza, (3) zwracają się ku innym bogom, aby im służyć i oddawać pokłony im albo słońcu, albo księżycowi, albo całym zastępom niebieskim, czego ja wam nigdy nie nakazywałem, - (4) to kiedy rzecz stanie się jawna, kiedy dojdzie także do ciebie, przeprowadzisz dokładne dochodzenie. Jeśli się okaże, że pogłoski były prawdziwe i że coś takiego rzeczywiście się wydarzyło, mianowicie że dopuszczono się takiego przestępstwa w Izraelu, (5) to każesz doprowadzić do bram miasta mężczyznę lub kobietę winnych takiego przestępstwa i będziecie kamienowali takiego mężczyznę lub kobietę, dopóki nie wyzioną ducha."

Deu 22:22-24 br "(22) Jeżeli pochwycicie mężczyznę śpiącego z kobietą, która jest cudzą żoną, to oboje ukarzecie śmiercią: mężczyznę i kobietę. W ten sposób usuniecie zło spośród was, Izraelici. (23) Jeżeli jakaś młoda kobieta, jeszcze dziewica, została już z kimś zaręczona i w tym czasie spotka ją jakiś inny mężczyzna i zbliży się do niej, (24) to sprowadzicie oboje do bramy miasta i zadacie im śmierć przez ukamienowanie: młodą kobietę za to, że będąc w mieście nie wzywała głośno pomocy, mężczyznę za to, że zbezcześcił żonę bliźniego."

Na koniec pytanie: czy pluton egzekucyjny jest takim współczesnym "kamienowaniem"?
imsylii

Re: "I ukamienujesz go na śmierć"

Postprzez kesja » 5 lut 2015, o 09:20

Dotykasz mocnego tematu dla mnie jest to okrutne i nie iem dlaczego tak kiedys postepowano .
Jesli kamieniowanie i pluton egzekucyjny ,to ten drugi jest szybszy i bardziej humanitarny ze tak okropnie powiem

Exo 19:10-13 br "(10) I powiedział Jahwe do Mojżesza: Idź do ludu i wydaj rozkaz, żeby się wszyscy przygotowali dziś i jutro do świątecznych obchodów. Niech wypiorą swoje szaty.
(11) Niech się szczególnie przysposobią na dzień trzeci.
Trzeciego dnia bowiem na oczach całego ludu zstąpi Jahwe na górę Synaj.
(12) Wyznacz ludowi [wokół góry] granicę i wydaj polecenie, żeby nie wchodzili na górę ani nawet nie zbliżali się do jej podnóża.

Każdy zaś, kto by dotknął góry, będzie ukarany śmiercią.

(13) Nie tknie go jednak żadna ludzka ręka, lecz zostanie ukamienowany albo przebity strzałą.

Ani człowiek, ani zwierzę
[które by dotknęło góry] nie może pozostać przy życiu. [Dopiero wówczas], gdy zabrzmi trąba, będą mogli wejść na górę."

Zwróc uwage ze zostaną UKAMIENIOWANI i przbici strzałą ale nie z reki ludzkiej czyli Kto i w jaki sposób by ich kamieniował?Mieli zachowac granice pola rażenia ???
Mieli nie zbliżac sie do Góry ,ale tu nie chodzi o góre w znaczeniu szczytu górskiego - jak sie dobrze wczyta to sie widzi ze
jest tu Góra jakis pojazd Kawod który zstapił na to miejsce i zblizenie do TEGO POJAZDU-grozi porazeniem 'STRZAŁY kamienie - ???

.
(5) to każesz doprowadzić do bram miasta mężczyznę lub kobietę winnych takiego przestępstwa i będziecie kamienowali takiego mężczyznę lub kobietę, dopóki nie wyzioną ducha."

Niestety ten nakaz nie jest wykonywany wystarczy popatrzec ze to mężczyźni trzymali kamienie na kobiete
Nie było tam współwinowajcy a jesli był to moze tez z kamieniem w ręku .
kesja

Postprzez imsylii » 6 lut 2015, o 22:50

Jos 7:20-25 br "(20) Na to rzekł Akan do Jozuego: To prawda, zgrzeszyłem przeciwko Jahwe, Bogu Izraela. Oto, czego się dopuściłem: (21) Zobaczyłem pośród łupów piękny płaszcz z Szinearu, dwieście sykli srebra i pręt złoty wagi pięćdziesięciu sykli. Bardzo chciałem posiąść te rzeczy i zabrałem je. Zakopałem je w ziemi pośrodku mojego namiotu. Srebro znajduje się na samym spodzie. (22) Wysłał tedy Jozue ludzi, którzy pobiegli do namiotu i znaleźli przedmioty ukryte w namiocie Akana. Na samym dnie było srebro. (23) Zabrawszy te przedmioty z namiotu, przynieśli je Jozuemu i wszystkim synom Izraela i położyli przed Jahwe. (24) Jozue, mając obok siebie wszystkich Izraelitów, wziął Akana, syna Zeracha, srebro, płaszcz, złoty pręt, synów i córki Akana, jego woły, osły, owce, namiot i cały jego dobytek. Wszystko to sprowadzili w dolinę Akor, (25) gdzie Jozue powiedział: Po cóż ściągnąłeś na nas takie nieszczęście! Oto dziś Jahwe ześle nieszczęście na ciebie. I ukamieniowali go synowie Izraela. [Wszystkich z jego rodziny] spalili, przedtem ich ukamieniowawszy."

Num 15:32-36 br "(32) Gdy synowie Izraela znajdowali się na pustyni, spotkali tam pewnego człowieka, który zbierał drwa w dzień szabatu. (33) Ci, którzy go spotkali przy zbieraniu drew, przyprowadzili go do Mojżesza oraz Aarona i postawili przed całym zgromadzeniem. (34) Oddano go pod straż, bo jeszcze nie zdecydowano, co należy z nim uczynić. (35) A Jahwe powiedział do Mojżesza: Człowiek ten musi umrzeć. Całe zgromadzenie wyprowadzi go za obóz i ukamienuje. (36) Tak więc wszyscy zgromadzeni wyprowadzili go z obozu i ukamienowali. Poniósł śmierć zgodnie z poleceniem, jakie Mojżesz otrzymał od Jahwe."
imsylii

Postprzez kesja » 7 lut 2015, o 12:26

Powiedz co chcesz powiedzieć ?
Czy pokazujesz ,ze była kara śmierci czy sposób wykonania za okrutny, czy ze Jahweh daje taki wyrok.
kesja

Postprzez imsylii » 7 lut 2015, o 23:17

Zauważcie że sam Bóg nakazuje kamienować odstępców łamiących Jego nakazy.
Wyobraźmy sobie jakiegoś izraelitę któremu złamanie przykazania boga uszło bez kary, inny jego brat, widząc że Bóg nie reaguje na złamanie własnego prawa, postąpi podobnie łamiąc prawo a może i więcej, naginając cierpliwość samego Boga, tym samym potwierdziłby niemoc samego Boga. Bóg ośmieszył by się i tym samym zrównałby się z "bogami" rzeźbionymi, lanymi, wystruganymi itp. i dalej w kim my mielibyśmy oparcie jeżeliby Bóg poległ w walce z tak błahej sprawy. Pamiętacie przecież Jakuba mocującego się z Bogiem że prawie zwyciężył Boga i nie czuł przy tym skruchy tylko zażądał błogosławieństwa, czy Bóg mógłby sam zakpić z własnych praw ? Nie i dlatego zgodził się na błogosławieństwo "wpierw odjąwszy Mu władzę w jednej nodze by wolnych poznać po tym że kulawi", ale i nie tylko wolnych, również sprawiedliwych nie poddających się słabości.
https://www.youtube.com/watch?v=c6pWYm1 ... detailpage
I w ten sposób Bóg nie zakpił ze swojego prawa.
Jest jeszcze kwestia samych Izraelitów, Bóg nadał prawa z powodu "twardego karku" narodu który wyprowadził (Izrael) z miejsca w którym został utwardzony "kark" czyli z Egiptu, poprzez długotrwałe ciemiężenie kark twardnieje i brak jest miłosierdzia i Bóg widział to w Izraelu.
Jednocześnie "kamienowanie" jest zapowiedzią kary za najmniejsze uchybienie, oraz proroctwem:

" Ap 16:21 br "(21) Z nieba zaś spadł na ludzi grad rozmiarów jednego talentu. A ludzie bluźnili Bogu z powodu gradu, bo była to bardzo dotkliwa plaga."

Sam Bóg będzie kamienował ludzi z nieba.

Tak więc temat jest kontrowersyjny jednak po dłuższym zastanowieniu Bóg jest sprawiedliwy i sam popieram takie wyjście z zastrzeżeniem do:

Ecc 9:4 br "(4) Ktokolwiek przebywa wśród żywych, żyje ciągle jeszcze jakąś nadzieją, tak iż nawet pies żywy wart jest więcej niż zdechły lew." .

pozdrawiam
imsylii

Postprzez .Cyprian. » 8 lut 2015, o 17:05

BW - Ew. Jana 8:

(1) A Jezus udał się na Górę Oliwną.
(2) I znowu rano zjawił się w świątyni, a cały lud przyszedł do niego; i usiadłszy, uczył ich.
(3) Potem uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili kobietę przyłapaną na cudzołóstwie, postawili ją pośrodku
(4) i rzekli do niego: Nauczycielu, tę oto kobietę przyłapano na jawnym cudzołóstwie.
(5) A Mojżesz w zakonie kazał nam takie kamienować. Ty zaś co mówisz?
(6) A to mówili, kusząc go, by mieć powód do oskarżenia go. A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi.
(7) A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem.
(8) I znowu schyliwszy się, pisał po ziemi.
(9) A gdy oni to usłyszeli i sumienie ich ruszyło, wychodzili jeden za drugim, poczynając od najstarszych, i pozostał Jezus sam i owa kobieta pośrodku.
(10) A Jezus podniósłszy się i nie widząc nikogo, tylko kobietę, rzekł jej: Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił?
(11) A ona odpowiedziała: Nikt, Panie! Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz.

Zwróćmy uwagę na to, że ta kobieta naprawdę zgrzeszyła. Chrystus mówi do niej: Idź i odtąd już nie grzesz.

Jana 4:23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec.
.Cyprian.

Postprzez kesja » 9 lut 2015, o 08:50

Ona zgrzeszyła ale z kim ?
Gdzie jest ten lub ci co z nia grzeszyli ?
Co nakazywał JHVH ? ukamieniujecie ich oboję mężczyzne i kobiete ....gdzie ci mężczyźni
:?:
Tak przymyklai oko na mężczyzn ze doszło do wypaczenia Prawa az po dziś dzien

Nie wiem jakie przesanie ma ten werset o Ojcu
?
kesja

Postprzez kesja » 9 lut 2015, o 18:39

dlaczego mam zabrane edytowanie swoich postów ?
acha rozumiem czas minał

Było ustawione na 0 czyli bez ograniczeń a teraz jest czas 120 minut na ewentualną edycję postu. - veteran
kesja

Postprzez kesja » 9 lut 2015, o 18:42

imsylii napisał(a):Zauważcie że sam Bóg nakazuje kamienować odstępców łamiących Jego nakazy.
Wyobraźmy sobie jakiegoś izraelitę któremu złamanie przykazania boga uszło bez kary, inny jego brat, widząc że Bóg nie reaguje na złamanie własnego prawa, postąpi podobnie łamiąc prawo a może i więcej, naginając cierpliwość samego Boga, tym samym potwierdziłby niemoc samego Boga. Bóg ośmieszył by się i tym samym zrównałby się z "bogami" rzeźbionymi, lanymi, wystruganymi itp. i dalej w kim my mielibyśmy oparcie jeżeliby Bóg poległ w walce z tak błahej sprawy. Pamiętacie przecież Jakuba mocującego się z Bogiem że prawie zwyciężył Boga i nie czuł przy tym skruchy tylko zażądał błogosławieństwa, czy Bóg mógłby sam zakpić z własnych praw ? Nie i dlatego zgodził się na błogosławieństwo "wpierw odjąwszy Mu władzę w jednej nodze by wolnych poznać po tym że kulawi", ale i nie tylko wolnych, również sprawiedliwych nie poddających się słabości.
https://www.youtube.com/watch?v=c6pWYm1 ... detailpage
I w ten sposób Bóg nie zakpił ze swojego prawa.
Jest jeszcze kwestia samych Izraelitów, Bóg nadał prawa z powodu "twardego karku" narodu który wyprowadził (Izrael) z miejsca w którym został utwardzony "kark" czyli z Egiptu, poprzez długotrwałe ciemiężenie kark twardnieje i brak jest miłosierdzia i Bóg widział to w Izraelu.
Jednocześnie "kamienowanie" jest zapowiedzią kary za najmniejsze uchybienie, oraz proroctwem:

" Ap 16:21 br "(21) Z nieba zaś spadł na ludzi grad rozmiarów jednego talentu. A ludzie bluźnili Bogu z powodu gradu, bo była to bardzo dotkliwa plaga."

Sam Bóg będzie kamienował ludzi z nieba.

Tak więc temat jest kontrowersyjny jednak po dłuższym zastanowieniu Bóg jest sprawiedliwy i sam popieram takie wyjście z zastrzeżeniem do:

Ecc 9:4 br "(4) Ktokolwiek przebywa wśród żywych, żyje ciągle jeszcze jakąś nadzieją, tak iż nawet pies żywy wart jest więcej niż zdechły lew." .

pozdrawiam

Jest taki werset gdzie napisane ze Bog ma upodobanie jak ktoś czyni zło - wie ktos gdzie to jest ?
kesja

Postprzez imsylii » 28 lut 2015, o 21:56

.Cyprian. napisał(a):
BW - Ew. Jana 8:

(1) A Jezus udał się na Górę Oliwną.
(2) I znowu rano zjawił się w świątyni, a cały lud przyszedł do niego; i usiadłszy, uczył ich.
(3) Potem uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili kobietę przyłapaną na cudzołóstwie, postawili ją pośrodku
(4) i rzekli do niego: Nauczycielu, tę oto kobietę przyłapano na jawnym cudzołóstwie.
(5) A Mojżesz w zakonie kazał nam takie kamienować. Ty zaś co mówisz?
(6) A to mówili, kusząc go, by mieć powód do oskarżenia go. A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi.
(7) A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem.
(8) I znowu schyliwszy się, pisał po ziemi.
(9) A gdy oni to usłyszeli i sumienie ich ruszyło, wychodzili jeden za drugim, poczynając od najstarszych, i pozostał Jezus sam i owa kobieta pośrodku.
(10) A Jezus podniósłszy się i nie widząc nikogo, tylko kobietę, rzekł jej: Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił?
(11) A ona odpowiedziała: Nikt, Panie! Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz.

Zwróćmy uwagę na to, że ta kobieta naprawdę zgrzeszyła. Chrystus mówi do niej: Idź i odtąd już nie grzesz.

Jana 4:23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec.

Cyprianie o taki komentarz mi chodziło. Do jego momentu właśnie tak jak pisałem myślałem, czyli przyziemnie, ale brakowało mi tego fragmentu biblii w głowie. Otóż retoryka prawa bożego jest taka że :
"zadacie im śmierć przez ukamienowanie" to jest prawo nadane przez Boga i nie jest przedawnione ponieważ obowiązuje nadal.
Jezus Chrystus = słowo wcielone= Prawda = kamień potknięcia = kamienowanie słowem prawdy wcielonym w czyn= kamienowanie Jezusem Chrystusem.
wszystko to co napisałem jest prawdą ale i wy się nie myliliście. Oto co Bóg mi objawił. CHWAŁA CI STWÓRCO !!!
imsylii

Postprzez veteran » 28 lut 2015, o 22:02

imsylii napisał(a):kamienowanie Jezusem Chrystusem

?
veteran

Postprzez imsylii » 28 lut 2015, o 22:06

Nowa Biblia Gdańska (ŚTB) (2011)

Joh 1:17 nbg-pl "(17) Bo Prawo zostało nadane przez Mojżesza, zaś łaska i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa."
imsylii

Postprzez veteran » 28 lut 2015, o 22:09

Ale co ma ten werset do mojego zapytania?
veteran

Postprzez .Cyprian. » 28 lut 2015, o 22:23

Imsylii, czy chodzi Ci o narodzenie się na nowo?
.Cyprian.

Postprzez imsylii » 28 lut 2015, o 22:32

Biblia Poznańska (1974/75)

Isa 8:18 bp "(18) Oto ja i synowie, których dał mi Jahwe, jesteśmy znakiem i symbolem w Izraelu [danym] przez Jahwe Zastępów, co mieszka na górze Syjonu."

12 plemion Izraela jest znakiem i symbolem , metaforom, przenośniom, podwójnym dnem, cała księga objawienia Świętego Jana jest ukazana w symbolach i znakach co na początku sam oznajmia.

Biblia Poznańska (1974/75)

Rev 14:3 bp "(3) I śpiewają jakby nową pieśń przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami; a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy wykupionych z ziemi."

o to jest pieśń prawdy.

Chrystus jest prawdą
nie wiem jak jeszcze tobie to wytłumaczyć.
pozdrawiam.
Ps. przepraszam wszystkich że tak długo nie odpisywałem.
:oops:
imsylii

Postprzez veteran » 28 lut 2015, o 22:36

Ten zwrot jest błędny.
veteran

Postprzez imsylii » 28 lut 2015, o 22:54

.Cyprian. napisał(a):Imsylii, czy chodzi Ci o narodzenie się na nowo?

Temat jest "i ukamienujesz go na śmierć" czyli od momentu kiedy Chrystus złożył ofiarę za nas wszystkich prawo Boże obowiązuje w inny sposób, czyli kamieniem ( pociskiem) jest teraz słowo prawdy

1Sm 17:40 bp "a wziął swoją laskę do ręki, wyszukał w potoku pięć gładkich kamieni i włożył je do torby pasterskiej, którą miał z sobą i z procą w ręce wyszedł naprzeciw Filistyna."

Goliat bluźnił bogu a Dawid zabił go jednym gładkim kamieniem prosto miedzy oczy i cała ta historyjka jest metaforą człowieka kamienującego bluźniercę jednym nie "ufarbowanym" słowem prawdy wyciągniętym z wody.
imsylii

Postprzez veteran » 1 mar 2015, o 09:24

Kamieniowanie oznacza śmierć.

SŁOWO BOŻE to PRAWDA i ŻYWOT.

Nowe życie w CHRYSTUSIE JEZUSIE oznacza śmierć starego człowieka.
I w tym sensie poprzez SŁOWO dokonuje się kamieniowanie starego, grzesznego, upadłego człowieka.

Niemniej akcent pada przede wszystkim na NOWE ŻYCIE.
DUCH CHRYSTUSOWY woła aby ludzie do NIEGO przyszli.
CHRYSTUS JEZUS mówi nam abyśmy GO naśladowali. Nie używa zwrotu że kamieniuje nas. Nie mówi nam abyśmy kamieniowali innych.
My mamy głosić i świadczyć. Na tym nasza rola się kończy.
Pracy ODNOWIENIA dokonuje CHRYSTUS JEZUS KTÓRY zgodnie z obietnicą nikogo sierotą nie zostawia lecz przychodzi do człowieka i włącza do BOŻEJ RODZINY.
veteran

Postprzez kesja » 1 mar 2015, o 13:15

Nowe życie w CHRYSTUSIE JEZUSIE oznacza śmierć starego człowieka.
I w tym sensie poprzez SŁOWO dokonuje się kamieniowanie starego, grzesznego, upadłego człowieka.

Nowe Życie w Jeszua Mesjaszu nastepuje po smierci starego adama inaczej sie nie da.
Bywa ze Rodzi sie nowy ale zbyt długo zostaje osseskiem a niemowle jest Niewolnikiem a niewolnik nie
korzysta z tego co jest dla Syna przeznaczone.

Kamieniowanie odbywało sie w ST czyli do Ofiary Baranka ,tak ?
Teraz nie ma kamieniowania teraz KAZDY SAM świadomie poddaje sie śmierci a jest to Zanurzenie sie w ŚIERCI nie swojej
a Śmierci Jeszua Mesjasza na Krzyżu .
Jest to świadoma decyzja Tak zanurzam sie w Twojej Śmierci Umieram w Tobie na Krzyżu umieram grzechowi.
Nikt nie oze kamieniowac bo nikt nie ma mocy przywócic go do życia.
On sam poddaje sie śmierci i Zmartwychwstaje W NIM do Życia.
kesja

Postprzez veteran » 1 mar 2015, o 13:43

kesja napisał(a):Nowe Życie w Jeszua Mesjaszu nastepuje po smierci starego adama inaczej sie nie da.

Generalnie tak ale stary człowiek nie znika od razu.
On się odzywa, raz rzadziej, raz częściej.
Póki żyjemy to walczymy. I stary człowiek atakuje.
Uświęcenie trwa od nowych narodzin aż do smierci.
Obejmuje cały okres chodzenia w CHRYSTUSIE JEZUSIE.

kesja napisał(a):Teraz nie ma kamieniowania teraz KAZDY SAM świadomie poddaje sie śmierci

Uśmiercanie w nas tego co nie jest z BOGA, co się BOGU nie podoba możemy nazwać kamieniowaniem więc ten termin tutaj jest dopuszczalny.
veteran

Postprzez kesja » 1 mar 2015, o 17:04

Nie moge nazwac kamieniowaniem bo żaden apostoł tego tak nie nazywał.
Kamienie przynależa do Zakonu a nie do Miłosierdzia i łaski.
Nie kamieniuję w sobie starego stworzenia bo tego sie ZEWLEKA a nie kamieniuje
Mojżesz kazał kamieniować a nie Jeszua .

(11) Niech się szczególnie przysposobią na dzień trzeci.
Trzeciego dnia bowiem na oczach całego ludu zstąpi Jahwe na górę Synaj.
(12) Wyznacz ludowi [wokół góry] granicę i wydaj polecenie, żeby nie wchodzili na górę ani nawet nie zbliżali się do jej podnóża.
Każdy zaś, kto by dotknął góry, będzie ukarany śmiercią.
(13) Nie tknie go jednak żadna ludzka ręka, lecz zostanie ukamienowany albo przebity strzałą.

Ani człowiek, ani zwierzę
[które by dotknęło góry] nie może pozostać przy życiu. [Dopiero wówczas], gdy zabrzmi trąba, będą mogli wejść na górę."

Czy ktoś sie zastanowił o kim tu mowa kto miałby kamieniowac łub przebijac strzałą ?
skad te strzały i kamienie miały byc wypuszczone ?

nawet zwierze nie miało sie zb
lizac do góry ?
A GÓRA ziała ogniem ...?
kesja

Postprzez veteran » 1 mar 2015, o 17:27

kesja napisał(a):Nie moge nazwac kamieniowaniem bo żaden apostoł tego tak nie nazywał.
Kamienie przynależa do Zakonu a nie do Miłosierdzia i łaski.
Nie kamieniuję w sobie starego stworzenia bo tego sie ZEWLEKA a nie kamieniuje
Mojżesz kazał kamieniować a nie Jeszua .

Dlatego napisałem wczesniej imsylii że zwrot jest na wyrost ale dopuszczalny w wyjaśnieniu które podałem. Dotyczy to jednak tylko działania wobec samego siebie.
Można powiedzieć przecież że kamieniuje w sobie jakiś grzech.
Aczkolwiek nie jest to używane i to jest fakt.
veteran

Postprzez MieczDucha » 2 mar 2015, o 09:52

W Bożym prawie nic się nie zmieniło, zmiana nastąpiła tylko odnośnie momentu wykonania wyroków i został wyeliminowany czynnik ludzi - tzn Chrystus w swoim czasie dokona wyroku, z teraźniejszego czasu i ludzkich wykonawców, zmieniono czas na czas Bożego gniewu, sądu i wykonawcą będzie Chrystus, ale nadal karą za grzech jest śmierć.

moim zdaniem można to nazwać kamienowaniem : " I spadł z nieba na ludzi wielki grad o wadze około jednego talentu. A ludzie bluźnili Bogu z powodu plagi gradu, bo plaga ta była bardzo wielka." - Objawienie Jana 16:21 - Uwspółcześniona Biblia Gdańska - wydarzenia to nadejdzie po przyszłym wielkim ucisku - ci ludzie będą świadomi istnienia Chrystusa i Jego powrotu a mimo to dalej będą się buntować.

" Lecz tych moich nieprzyjaciół, którzy nie chcieli, abym nad nimi panował, przyprowadźcie tu i zabijcie na moich oczach" - Łukasz 19:27 UBG

Gdy Pan powróci wykona swoje wyroki, więc czas wykonania wyroku zmienił się w porównaniu do starego przymierza, również w kwestii wykonawców są pewne zmiany, ale kara śmierci za grzechy obowiązuje i zostanie wykonana - Chrystus się nie zmienił, Ojciec również się nie zmienił - są sprawiedliwi, święci i nie pozwolą na grzech. Tak jak wykonali wyroki podczas np potopu, Sodoma i okolicznych miast, podczas wejścia Izraelitów do Kanaanu czy później na odstępczych Izraelitach, tak wykonają również w przyszłości swoje wyroki na buntownikach, odstępcach
MieczDucha

Powrót do ROZWAŻANIA BIBLIJNE