Ewangelia Łukasza

Ewangelia Łukasza

Postprzez .Cyprian. » 28 lut 2015, o 22:18

Na wielu forach można spotkać bezsensowny zarzut co do ewangelii Łukasza i Dziejów, a tyczący się początkowych wersetów:
BW - Łukasza 1:1

(1) Skoro już wielu podjęło się sporządzenia opisu wydarzeń, które wśród nas się dokonały,
(2) jak nam to przekazali naoczni od samego początku świadkowie i słudzy Słowa,
(3) postanowiłem i ja, który wszystko od początku przebadałem, dokładnie kolejno ci to opisać, dostojny Teofilu,
(4) abyś upewnił się w prawdziwości nauki, jaką odebrałeś.

Zarzucają, że: "Łukasz wszystko zbadał, a zatem rzekomo nie może być mowy o natchnieniu". To strasznie niepoprawne stwierdzenie, bo przecież nawet do badania może natchnąć Bóg.

Ewangelia Łukasza jest jakby listem do Teofila. Teofil, to imię oznaczające - jak stwierdza wikipedia - "miły Bogu", "przyjaciel Boga". Ta sama wikipedia mówi też, że ów Teofil nie musi być imieniem, ale może być po prostu określeniem chrześcijanina, do którego ewangelia jest skierowana. Nie wiem, jak to jest naprawdę, bo przecież trudno teraz dociec, ale ta interpretacja jest - moim zdaniem - prawdopodobna. Zresztą, tak czy tak, ewangelia ta, jak i pozostałe, skierowana jest do nas.

:)
.Cyprian.

Re: Ewangelia Łukasza

Postprzez kesja » 1 mar 2015, o 12:23

Badanie ,dowodzi ze sprawdza czy tak się rzeczy mają a musiał badać Pisma z których przyjął za Prawde to co usłyszał
Inaczej mówiąc otrzymał POTWIERDZENIE ,ze jest Prawdą to co bada.

Ja czynie podobnie przeciez jest napisane ze jednym Objawiono a inni maja i uwierzyć maja zbadac w pismach czy tak jest.
Niestety nikt sam nie chce badac więc idzie za tymi co im do ucha przypadną.
To jest gnuśnosc.
Jesli sam coś zbadasz to zostaje to zapieczętowane .
kesja

Re: Ewangelia Łukasza

Postprzez Kaleb » 24 mar 2015, o 12:36

.Cyprian. napisał(a):Na wielu forach można spotkać bezsensowny zarzut co do ewangelii Łukasza i Dziejów, a tyczący się początkowych wersetów:
BW - Łukasza 1:1

(1) Skoro już wielu podjęło się sporządzenia opisu wydarzeń, które wśród nas się dokonały,
(2) jak nam to przekazali naoczni od samego początku świadkowie i słudzy Słowa,
(3) postanowiłem i ja, który wszystko od początku przebadałem, dokładnie kolejno ci to opisać, dostojny Teofilu,
(4) abyś upewnił się w prawdziwości nauki, jaką odebrałeś.

Zarzucają, że: "Łukasz wszystko zbadał, a zatem rzekomo nie może być mowy o natchnieniu". To strasznie niepoprawne stwierdzenie, bo przecież nawet do badania może natchnąć Bóg.

Ewangelia Łukasza jest jakby listem do Teofila. Teofil, to imię oznaczające - jak stwierdza wikipedia - "miły Bogu", "przyjaciel Boga". Ta sama wikipedia mówi też, że ów Teofil nie musi być imieniem, ale może być po prostu określeniem chrześcijanina, do którego ewangelia jest skierowana. Nie wiem, jak to jest naprawdę, bo przecież trudno teraz dociec, ale ta interpretacja jest - moim zdaniem - prawdopodobna. Zresztą, tak czy tak, ewangelia ta, jak i pozostałe, skierowana jest do nas.

:)

Nie jest rzadkie stanowisko że niektórzy „wierzący” negują teksty pisane przez Pawła. Ale jednak sam Bóg powiedział „  Lecz Pan rzekł do niego: Idź, albowiem mąż ten jest moim narzędziem wybranym, aby zaniósł imię moje przed pogan i królów, i synów Izraela; Ja sam bowiem pokażę mu, ile musi wycierpieć dla imienia mego.  „
[Dz 9;15-16]

Uważam że tylko przyjmowanie CAŁEGO PISMA ma sens !
Bóg pragnie (a ja razem z Nim) żeby wszyscy ludzie uwierzyli, zostali zbawieni i doszli do Jego poznania
Kaleb

Powrót do ROZWAŻANIA BIBLIJNE