Liczba 666

Liczba 666

Postprzez veteran » 28 paź 2014, o 21:56

Obj. 13:18
18. Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech zrachuje liczbę onej bestyi; albowiem jest liczba człowieka. A ta jest liczba jej, sześćset sześćdziesiąt i sześć.
(BG)

Liczba 666 jak treść Objawienia Jana mówi odnosi się do człowieka. Nie chodzi o konkretnego człowieka ale po prostu o człowieka.
Liczba 6 jest wybrakowana względem liczby 7 a liczba 7 (jak i 12) oznacza pełnię ale też co jest adekwatne w tym przypadku doskonałość. Liczba 7 jest liczbą BOGA.
W liczbie 6 mamy brak czyli rozumiemy przez to człowieka w którym brak jest BOGA.
Liczba 6 która symbolizuje człowieka wyjaśnia iż chodzi o ludzi żyjących bez BOGA.

Liczba 6 jest potrojona czyli jest wyraźnie wzmocniona.
Rozumiemy przez to że ludzie o których mowa w podanym wersecie odrzucają BOGA, odrzucają BOŻĄ WOLĘ, tkwią jawnie i świadomie w buncie przeciwko BOGU. Ludzie ci mają charakter szatana, ich umysłem rządzi bestia.

DZIECI BOŻE są ŚWIĄTYNIĄ DUCHA ŚWIĘTEGO a ci ludzie których symbolizuje liczba 666 mają ducha antychrysta i są "domem" złego ducha - szatana.

Liczba 666 to upadli ludzie upadłego świata.
veteran

Re: Liczba 666

Postprzez imsylii » 21 gru 2014, o 23:48

Rozmyślałem nad liczbą Człowieka Bezprawia czyli 666.

W Piśmie Świętym powinien nam Bóg przedstawić znaczenie owej „liczby”.

Ja próbuję rozumieć Pismo Święte z kilku stron: rzeczywistą, jako przenośnie i jako proroctwo samo w sobie.

Załóżmy że 666 jest jako: 666, 600-60-6 i jako odpowiednik owych 600-60-6 i to wszystko w jednym.

W Biblii chyba odnalazłem te odpowiedniki: 6- oznacza Goliata wysokiego na 6 łokci który słowem i czynami obrażał Boga,

60- oznacza obraz 60x6 który stworzył król Babilonii Nebukadnezar przed którym rozkazał się pokłonić każdemu bez wyjątku inaczej zostanie wrzucony do ognia i poniesie śmierć,

600- oznacza zapłatę (okup ) Króla Dawida za policzenie i spisanie całego Izraela od dziecka do starca co nie spodobało się Bogu i dowódca jego armii nie dopełnił świadomie bojąc się Boga omijając w liczeniu plemię Lewi-ego i Beniamina przez co Dawid otrzymał od Boga trzy opcje kary do wyboru. Chcąc uniknąć kary na sobie wybrał karę dla całego narodu, w końcu opamiętał się i wybrał karę dla siebie i chcąc odkupić swój błąd wykupił pewne wzgórze, które wskazał mu Bóg, wraz z bydłem od jego właściciela za 600 syklów srebra gdzie zbudował ołtarz na całopalenia.

Tak więc liczba Człowieka Bezprawia (potocznie Antychrysta - podobny Chrystusowi)powinna odzwierciedlać te trzy opisy.

Człowiek Bezprawia, czyli znoszący i odwołujący prawo Boże. Nie jest napisane że nienawidzi Boga i możliwością jest że będzie pokazywał ludziom miłość do Boga jednak jego uczynki związane z przykazaniami będą jego złymi owocami które jego określają jako Człowieka Bezprawia 666(600-60-6).

w Biblii Brzeskiej jest ten niuans uwypuklony :

Biblia Brzeska (1563)

Ap 13:18 bb "(18) Tu jest mądrość. Który ma rozum, niech obliczy liczbę bestyjej: abowiemci jest liczba człowieka, a liczba jej sześć set sześćdziesiąt i sześć."

oraz :

Biblia Gdańska (1632)

Ap 13:18 bg "(18) Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech zrachuje liczbę onej bestyi; albowiem jest liczba człowieka. A ta jest liczba jej, sześćset sześćdziesiąt i sześć."

A oto wycinki z Biblii potwierdzające przypuszczenie:

1Sa 17:4 bp "(4) Wystąpił [wtedy] wojownik z obozu Filistynów imieniem Goliat, z Get. Był wysoki na sześć łokci i jedną piędź;"(...) (45) A Dawid odpowiedział Filistynowi: Ty idziesz przeciwko mnie z mieczem, włócznią i tarczą, a ja idę przeciwko tobie w imię Jahwe Zastępów, Boga wojsk izraelskich, któremu ubliżałeś."

Dan 3:1 bp "(1) Król Nebukadnezar wykonał statuę ze złota. Miała ona sześćdziesiąt łokci wysokości i sześć łokci szerokości. Postawił ją na równinie Dura w prowincji babilońskiej."

1Ch 21:1-30 bp "(1) Powstał jednak szatan przeciw Izraelowi i pobudził Dawida, aby policzył Izraela. (2) Rzekł tedy Dawid do Joaba i do naczelników ludu: Ruszajcie i zliczcie Izraela od Beerszeby aż do Dan i zdajcie mi sprawę, abym poznał ich liczbę. (3) Odpowiedział mu Joab: Niech Jahwe pomnoży stokroć twój lud! Czyż wszyscy oni, panie mój, królu, nie są poddanymi mego pana? Czemu żąda tego mój pan? Czemu ma to być poczytane za grzech Izraelowi? (4) Słowo królewskie wymusiło jednak posłuch Joaba. Wyruszył więc, obszedł całego Izraela i powrócił do Jeruzalem. (5) I podał Joab Dawidowi liczbę policzonego ludu; a było wszystkich Izraelitów 1 100 000 mężów zdolnych do walki, a z Judy 470 000 mężów zdolnych do boju. (6) Lewitów jednak i Beniaminitów nie policzył razem z nimi, gdyż rozkaz królewski budził odrazę w Joabie. (7) Nie podobał się ten czyn Bogu i ukarał Izraela. (8) Rzekł tedy Dawid do Boga: Zgrzeszyłem bardzo czyniąc tę rzecz. Teraz jednak błagam Cię, odpuść przewinę sługi Twego, albowiem popełniłem wielkie szaleństwo. (9) A Jahwe przemówił do Gada, który był "widzącym" Dawida, tymi słowy: (10) Idź i tak powiedz Dawidowi: To mówi Jahwe: Trzy rzeczy ci przedstawiam; wybierz sobie jedną z nich, abym jej dopełnił. (11) Przyszedł więc Gad do Dawida i rzekł mu: Tak mówi Jahwe: Obierz sobie: (12) albo trzy lata głodu, albo trzy miesiące klęsk od nieprzyjaciół twoich, podczas których miecz wrogów twoich będzie cię ścigał, albo też trzy dni, w ciągu których miecz Jahwe i zaraza będą w kraju, a anioł Jahwe będzie szerzył spustoszenie we wszystkich granicach Izraela. Rozważ teraz, jaką odpowiedź mam zanieść Temu, który mnie posłał. (13) I rzekł Dawid do Gada: Jakże bardzo jestem udręczony; ale niechże raczej wpadnę w ręce Jahwe, gdyż bardzo wielkie jest Jego miłosierdzie, a w ręce ludzi niech się nie dostanę! (14) Zesłał tedy Jahwe zarazę na Izraela i padło spośród Izraelitów 70 000 mężów. (15) Posłał też Bóg anioła do Jeruzalem, aby je spustoszył. Lecz gdy je niszczył, wejrzał Jahwe, ulitował się nad tym nieszczęściem i rzekł do anioła niszczyciela: Dosyć już - powściągnij swoją rękę! Anioł Jahwe zaś stał obok klepiska Ornana Jebuzyty. (16) Podniósłszy oczy ujrzał Dawid anioła Jahwe stojącego pomiędzy niebem a ziemią i trzymającego w ręku miecz zwrócony przeciw Jeruzalem. Upadł więc Dawid na twarz wraz ze starszyzną, a oblekli się w wory. (17) I mówił Dawid do Boga: Czyż to nie ja rozkazałem policzyć lud? Ja to sam zgrzeszyłem i ja popełniłem to zło, ale te owce cóż uczyniły? Jahwe, Boże mój, błagam, niech się obróci ręka Twoja przeciwko mnie i przeciwko domowi ojca mego, ale przeciw ludowi Twemu niech się nie sroży ta klęska! (18) Anioł Jahwe rzekł wówczas do Gada, aby oznajmił Dawidowi: Niech idzie i niech zbuduje ołtarz dla Jahwe na klepisku Ornana Jebuzyty. (19) Poszedł więc Dawid, jak mu to rozkazał Gad, który mówił w imieniu Jahwe. (20) Gdy obejrzawszy się ujrzał Ornan anioła, ukrył się wraz ze swymi czterema synami. Ornan młócił wtedy pszenicę. (21) Skoro Dawid zbliżył się do Ornana, ten spojrzawszy poznał Dawida; wyszedł [więc] z klepiska i pokłonił się Dawidowi twarzą do ziemi. (22) I rzekł Dawid do Ornana: Odstąp mi miejsce, na którym jest klepisko, abym zbudował na nim ołtarz dla Jahwe. Oddaj mi je za słuszną zapłatę, aby plaga odstąpiła od ludu. (23) Ornan odpowiedział Dawidowi: Weźmij je sobie i niech król, mój pan, czyni, co uważa za słuszne. Spójrz! Oto daję woły na całopalenie i sanie do młócenia na drwa oraz pszenicę na ofiarę z pokarmów - to wszystko daję. (24) Król Dawid odpowiedział Omanowi: Nie będzie tak, ale kupię za pełną cenę; nie wezmę dla Jahwe tego, co do ciebie należy, i nie złożę ofiary całopalnej, która by mnie nic nie kosztowała. (25) Dał więc Dawid Omanowi za to miejsce sześćset syklów złota. (26) I zbudował tam Dawid ołtarz dla Jahwe, złożył ofiary całopalne i dziękczynne; wzywał też Jahwe, który go wysłuchał spuszczając ogień z nieba na ołtarz całopalenia. (27) I rozkazał Jahwe aniołowi, by schował miecz swój do pochwy. (28) Wtedy też Dawid widząc, że go Jahwe wysłuchał na klepisku Ornana Jebuzyty, składał tam ofiary. (29) Jednak Przybytek Jahwe, który Mojżesz zbudował na pustyni, oraz ołtarz całopalenia znajdował się wówczas jeszcze na wyżynie Gibeonu, (30) lecz Dawid nie ważył się iść do niego, aby się radzić Boga, gdyż lękał się miecza anioła Jahwe."

To jest moje postrzeganie i mogę się mylić.
Niech Bóg Stwórca ma was w swojej opiece Bracia i Siostry.
Niech się tak stanie!
imsylii

Powrót do ROZWAŻANIA BIBLIJNE