Odstępstwo

Odstępstwo

Postprzez veteran » 29 lip 2015, o 20:55

2 Tes. 2:3
3. Niech was nikt nie zwodzi żadnym sposobem; albowiem nie przyjdzie on dzień, ażby pierwej przyszło odstąpienie i byłby objawiony człowiek on grzechu, on syn zatracenia.
(BG)

Kogo odstępstwo i od czego?
veteran

Re: Odstępstwo

Postprzez Nibelung » 30 lip 2015, o 21:52

veteran napisał(a):2 Tes. 2:3
3. Niech was nikt nie zwodzi żadnym sposobem; albowiem nie przyjdzie on dzień, ażby pierwej przyszło odstąpienie i byłby objawiony człowiek on grzechu, on syn zatracenia.
(BG)

Kogo odstępstwo i od czego?

Przeczytaj kontekst i zdefiniuj biblijnie pojęcie syna zatracenia.

Kontekst mówi o fałszywej paruzji i o tym, że gdyby nawet apostołowie tak głosili, należy nie wierzyć.

Syn Zatracenia to był Judasz, jedyny przyjaciel Jezusa spośród apostołów, będący przy samym Jezusie.

Odstępstwo - to popadnięcie w złe wierzenia.

Ergo, te trzy czynniki wskazują na to, ze musi to być Kościół Jezusa.
Czym prawdziwszy, tym lepszy kandydat, a jeśli głosi paruzję - to kandydat idealny.

Pasują: Kościół Katolicki i Świadkowie Jehowy.
I obie opcje wbrew pozorom mogą być jednocześnie prawdziwe.

Tylko jest tu mały szkopuł - kościół, który nie ma tych cech, jest kościołem nieprawdziwym.
Nibelung

Postprzez veteran » 31 lip 2015, o 09:51

Nibelung napisał(a):Syn Zatracenia to był Judasz, jedyny przyjaciel Jezusa spośród apostołów, będący przy samym Jezusie.

Żart czy co?
veteran

Postprzez Haper » 31 lip 2015, o 10:36

,,Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo." J 17, 11-12

Chyba o ten fragment w związku z Judaszem chodziło Nibelungowi ale mogę się mylić.
,,Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują."
Haper

Postprzez veteran » 31 lip 2015, o 10:55

Tak, Judasz był synem zatracenia. Chociaż on do końca nawet nie wziął co dostał, nie uwierzył, wzgardził.

Pytam o ten fragment mówiący o przyjacielu.
veteran

Postprzez Haper » 31 lip 2015, o 11:58

A no tak, zauważyłem.
Judasz jedynym przyjacielem Jezusa? To słowne brednie ale może Nibelungowi chodziło o jakiś kontrast do Antychrysta przytaczając bliskość Judasza względem Jezusa. Nawet ten gest pocałowania Jezusa w policzek jako znak miłości i oddania jak i jednocześnie znak zaprzedania się, fałszu i oszustwa moralnego...może o tą bliskość chodziło, że Judasz fałszywie ukazywał swoją miłość i oddanie Jezusowi lecz w środku był zepsuty i zdemoralizowany tak samo jak się tyczy Antychrysta, który będzie zwodził cały świat i na pewno nie wprowadzając wojnę i kult szatana lecz raczej pokój i dobrobyt udając sługę Bożego, który podstępnie będzie wiódł Kościół Chrystusowy ku zatraceniu czyli tak jak w przypadku Judasza. Antychryst położy swój pocałunek na poliku Kościoła Chrystusowego udając jego przyjaciela a potem wyda go w ręce zła, demoralizacji i szatana po przez nawet znamię bestii, które odmieni serca wielu ludzi, nawet tych oddanych Jezusowi lecz zwodzonych przez wyniosłą mowę i wielkie cuda.
Więc Nibelung użył po prostu w moich oczach złego słowa...zamiast przyjaciel można by wpisać raczej, ,,fałszywy druch lub kompan"
,,Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują."
Haper

Postprzez Nibelung » 31 lip 2015, o 12:35

veteran napisał(a):Pytam o ten fragment mówiący o przyjacielu.

Pomijając to, że apostoł z urzędu był kimś bliskim dla Jezusa i jego przyjacielem (no bo przecież nie
wrogiem, ani kimś obojętnym) to Pismo Święte stwierdza to wprost. Judasz jest jedynym apostołem,
którego Jezus kiedykolwiek nazwał przyjacielem: "Zaraz też przystąpił do Jezusa, mówiąc: Witaj Rabbi!
i pocałował Go. A Jezus rzekł do niego: Przyjacielu, po coś przyszedł?"
(Mat 26:50) Przyjacielem jest
Judasz również nazwany w proroctwie: Nawet mój przyjaciel, któremu ufałem i który chleb mój jadł,
podniósł na mnie piętę.

Więc zanim wyskoczysz z żartami, przemyśl pięć razy co mówisz. :idea:
Nibelung

Postprzez Nibelung » 31 lip 2015, o 12:44

Haper napisał(a):To słowne brednie

Jeżeli Pismo bredzi to tak... :roll:

ale może Nibelungowi chodziło o jakiś kontrast do Antychrysta przytaczając bliskość Judasza względem Jezusa.

Jaki antychryst!?
Czy ja gdzieś pisałem o antychryście?
Pisałem o 2 Tesaloniczan - o Człowieku Bezprawia, Synu Zagłady!
I nie o kontrast chodzi, a o podobieństwo!

Więc Nibelung użył po prostu w moich oczach złego słowa...zamiast przyjaciel można by wpisać raczej, ,,fałszywy druch lub kompan"

Cała rzecz w tym, ze nie może być fałszywy!
Judasz nie był fałszywym apostołem, ani fałszywym przyjacielem.
Inaczej nie można by było mówić o zdradzie.
To właśnie prawdziwy apostoł i prawdziwy przyjaciel - który wbił nóż w plecy.
Na tym polega istota całego dramatu.
Nibelung

Postprzez veteran » 31 lip 2015, o 12:50

Nie masz racji.
CHRYSTUS JEZUS, nasz PAN i BÓG, mógł traktować i traktował Judasza jako przyjaciela, chciał widzieć w nim przyjaciela ale jednocześnie wiedział że Judasz JEGO przyjacielem nie był.
A Judasz podchodził z dystansem do ZBAWICIELA. Należy przyjmować że nie uznawał GO za MESJASZA i OBJAWIONEGO BOGA. Judasz na zewnątrz pozostał przyjacielem naszego PANA ale to były tylko pozory bo w duchu był wrogiem. Judasz byl interesowny, pełny żądz. On nie uwierzył.
veteran

Postprzez Haper » 1 sie 2015, o 12:28

Wybacz Nibelung za nietaktowne słowa ale ja to widzę zupełnie inaczej...

W Nowym testamencie jest wiele przypowieści, w których użyte są słowa nawet wobec sług w stylu ,,przyjacielu" i w żadnym przypadku nie określa to ich więzi emocjonalnej jak to się dzisiaj definiuje jako przyjaźń, która może mieć wiele odniesień i różnorodny charakter.

,,Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: "Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty". Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. " Mt 20, 11-14 BT

Czyż przyjaźń wobec innych nie ujawnia się jako relacje z innymi w pokoju i prawdzie? Tak więc nie można określić stosunku Judasza do Jezusa tylko dlatego, że raz go nazwał Przyjacielem i to tylko w momencie kiedy miał być przez niego wydany. Nic nie dzieje się przypadkiem w Biblii i każde słowo nie jest przypadkowe lecz takie jakie miało być od początku.

Nibelung napisał(a):Judasz nie był fałszywym apostołem, ani fałszywym przyjacielem.
Inaczej nie można by było mówić o zdradzie.

Któż został zdradzony przez Judasza?...Jezus?
Zdrada jest w tedy kiedy nie spodziewasz się tego co następuje ze strony w jakiś sposób bliskiej Ci osoby, a Jezus wiedział, że go zdradzi i, że go wyda arcykapłanom. Już kiedy przechadzał się z Judaszem i innymi apostołami wiele wcześniej przed wydaniem go Jezus wiedział co się czai w sercu Judasza i wiedział o dniu, w którym zostanie przez niego wydany więc nie można tutaj mówić o zdradzie względem Jezusa lecz raczej zdradzie przeciw tym, którzy uważali go za Brata a tu nagle stał się człowiekiem o złym sercu opanowanym przez szatana i oni się tego po nim nie spodziewali dlatego ten moment kiedy Jezus nazywa Judasza przyjacielem ma charakter proroctwa, które mówi o czasach końca kiedy to pojawi się człowiek grzechu, który wynosi się ponad Boga i będzie on człowiekiem uważanym za przyjaciela, będzie prawdopodobnie członkiem kościoła Chrystusowego.
To proroctwo tyczy się także faktu, że wielu wierzących i wielbiących Boga odejdzie od niego przez kłamstwa, którymi będą karmieni. Oraz zapowiada aspekt, który już wcześniej był ukazany w wersecie :

,,Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. 22 Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia." BT Mt 10, 21-22
Haper

Postprzez seler » 1 sie 2015, o 15:52

Szię wtrącę:
Nibelung wyżej napisał(a):Judasz jest jedynym apostołem,
którego Jezus kiedykolwiek nazwał przyjacielem: "Zaraz też przystąpił do Jezusa, mówiąc: Witaj Rabbi!
i pocałował Go. A Jezus rzekł do niego: Przyjacielu, po coś przyszedł?" (Mat 26:50) Przyjacielem jest
Judasz również nazwany w proroctwie: Nawet mój przyjaciel, któremu ufałem i który chleb mój jadł,
podniósł na mnie piętę.

A któż ZDRADZA, jak właśnie ten co przyjacielem, żoną, mężem, potomstwem ??
Wróg cię zdradzi ? - Wróg szie nawróci, jak przykładowo Szaweł/Paweł,
ale zdradzić może tylko przyjaciel... ten, co zboczył z drogi.
Przyjaciel - owszem - może nawtykać, pojechać,
ale też może zdradzić - tylko on ma taką
OPCJĘ...
_________________________________________ dopisek _______

Kto pierwszy ZDRADZIŁ Ojca ? - istota duchowa, lucyfer...
Co to znaczy zdradzić ?
egoizm, nienawiść,
Kto zaufa szatanowi ten JUŻ zdradził... Judasz prawdopodobnie zaufał.
A na końcu wszystkich swoich wielbicieli i wyznawców - zdradzi
szatan... jEmu to najlepiej wychodzi,
seler
seler

Postprzez Haper » 1 sie 2015, o 16:08

Dokładnie jest tak jak napisał Seler.
i do tego podsumowując:
Jezus wiedział o jego przyszłej zdradzie, ale nadal Judasz był jego przyjacielem, jego wybranym, dlatego zdrada tak czy siak była obecna, choć Jezus był tego świadom.
I to, że tylko Judasza nazywa Jezus przyjacielem nie oznacza, że pozostali apostołowie nimi nie są...powiem więcej oni wszyscy byli braćmi, rodziną bo pełnili wolę Boga.
Więc nie jest na miejscu pisać, że Judasz był jedynym przyjacielem Jezusa, ale bardziej prawidłowo będzie napisać, że Judasz był jedynym człowiekiem, którego nazwał przyjacielem i wszystko się z Biblią będzie zgadzać :)
Haper

Postprzez seler » 1 sie 2015, o 17:20

Dwa Anioły...
jeden wierny Prawdzie i Wzajemności z Ojcem... Drugi wierny Kłamstwu i pogardą dla Ojca...
rodzaj ludzki...
Trudno jest być wiernym Ojcu,,, Trudno jest nie zaufać upadłym...
I właśnie dlatego, że jest trudno, ale można, zapodaję
te piosenkę bez słów, albowiem słowa są zbędne,
W przypadku Wierności tym, lub tym...

Loyko - Two angels
https://www.youtube.com/watch?v=K8F68J2KVH4

:D :D :D

Loyko - Two angels
https://www.youtube.com/watch?v=K8F68J2KVH4

Postprzez kesja » 2 sie 2015, o 19:53

Nie zapominaj ze JAHszua mówi do ....'waszym ojcem jest szatan' .
Mówi tez 'duch ojca waszego bedzie mówił przez was'
Tu sa niejako dwojakie dzieci i o nich tez wspomina Jan.
I jeszcze sprawa przyjaciela ,czy jesteście pewni ze Jahszua nazywa Judasza/Jude przyjacielem ?
kesja

Postprzez seler » 2 sie 2015, o 20:47

Kesja,
....'waszym ojcem jest szatan' .

duchowym,
dlatego mógł tak Jezus powiedzieć, w sumie ja też tak mogę powiedzieć, patrząc na niektórych ludzi... nieważne czy obrzezani.
I jeszcze sprawa przyjaciela ,czy jesteście pewni ze Jahszua nazywa Judasza/Jude przyjacielem ?

a dlaczego nie mógłby tak szie zwracać do Judasza ?
Judasz mógł NIE WYTRWAĆ w przyjaźni,
bo pieniądze bardziej pokochał...
ale Jezus przyjacielem był.

Ja to już - jeszcze trochę - a niczego nie będę pewny... Już nie pamiętam, czy Biblię czytałem...
W sumie to mam dobrą pamięć... ale, kurcze, krótką,
czy przypomni mnie ktośz, jaki mam nick
koperek ? - bo zapomniałem

:D - pozdro Kesja

Loyko at Menuhin festival
https://www.youtube.com/watch?v=gEIn7ChFY2c

:D

no, dobra Kesja
JAH = JA + SHUAH = JESTEM co daje w przybliżeniu do jednej dziesiątej procenta JA JESTEM
dla mnie i tak jest Bogiem,
ja szie nie znam
na fizyce...
:D
seler

Postprzez kesja » 3 sie 2015, o 14:24

Dlamnie dziwnym było żeby Jahszua nazywał Judasza przyjacielem i tak samo pozostałych apostołów kiedy mówi
'nazwałem was przyjaciółmi "

J 15:15 bw "Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi,DODIM- קָרָאתִי לָכֶם 'יְדִידִים bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam."

mat 26/50 אָמַר לוֹ יֵשׁוּעַ: "חָבֵר, לְשֵׁם מָה אַתָּה כָּאןnazywa Judasza chawerim czyli towarzysz - taki w drodze moze byc towarzyszem podrózy ,ale nie nazwiemy
go przyjacielem.

judasza nazwał chawerim a tych którym wszystko oznajmił nazwał Dodim - czyli nie tak samo a zatem Judasz
nie był przyjacielem - Dodim a tylko chawerim
kesja

Postprzez veteran » 3 sie 2015, o 14:39

Bądź co bądź to racja.
Judasz nie został nazwany przyjacielem lecz towarzyszem, kompanem, kolegą, kamratem.

Wracając jednak do tematu i pytam od końca.
Kto jest synem zatracenia?
veteran

Postprzez kesja » 3 sie 2015, o 15:48

2 Tes. 2:3
3. Niech was nikt nie zwodzi żadnym sposobem; albowiem nie przyjdzie on dzień, ażby pierwej przyszło odstąpienie i byłby ccobjawiony człowiek on grzechu, on syn zatracenia.
וְיִתְגַּלֶּה אִישׁ הָרֶשַׁע, בֶּן הָאֲבַדּוֹן
człowiek (nie adam a isz) grzechu a dokładnie harasza - co znaczy rasza kim taki ktoś jest zabójca ?
syn zatracenia czyli syn abadon'u czyli czego ?
kesja

Postprzez seler » 4 sie 2015, o 19:28

...czyli ustaliśmy, że Jezus "nie był przyjacielem" JudaszA...

nie wiem, kto to ustalał, ale .."w porządku"
Judasz szie wycofał,
z tej, no,
Mi...
Veteran napisał(a):Wracając jednak do tematu i pytam od końca.
Kto jest synem zatracenia?

Prawdopodobnie nie ja..
Chociaż, jak bym
szie uparł...
:lol:
seler

Powrót do ROZWAŻANIA BIBLIJNE