Rzymian 3:7-8

Rzymian 3:7-8

Postprzez .Cyprian. » 13 paź 2014, o 21:11

Na forum zbawieni.com w wątku o Pawle wystąpiła kwestia wersetu z Rzymian 3:7. Jest to trudny werset, dlatego prezentuję tu wyjaśnienie Juli Camarin, które można znaleźć na stronie http://www.jcblog.net/romans/3/212-romans-37-8-slanderous-reports:

Juli Camarin na http://www.jcblog.net napisał(a):
Napisane przez Juli Camarin 18 czerwca 2009 roku
...
Przesłanie łaski Apostoła Pawła było trudne do zaakceptowania dla Żydów w tamtych czasach a nawet dla wielu Chrześcijan dziś. Jego objawienie o łasce i wierze było niezrównane pośród jemu współczesnych. Ciągle musiał bronić ewangelii łaski przed podważającymi i krytykami. Ten fragment Pisma nie jest wyjątkiem.

Z jednej strony Paweł mówi, że argument - iż nasz grzech gloryfikuje Bożą łaskę - jest całkowicie cielesny i egoistyczny. W zasadzie, szukaniem pozwolenia by zajmować się swoimi pragnieniami, przy tym przypisywanie Bogu charakteru niesprawiedliwego sędziego. Paweł mówi, że Bóg sam może tylko sądzić i jest w tym całkowicie sprawiedliwy. Dlatego argument przeciwko byciu potępianym jako grzesznik jest pełen nieścisłości. Chociaż prawdą jest że nasz grzech pozwala nam zrozumieć jak łaskawy jest dla nas Bóg, to ciągle nie usprawiedliwia to grzechu. Bóg nigdy nie chciał byśmy poznali czy doświadczali grzechu, zatem wiemy, że nasz grzech nigdy nie jest dobrą rzeczą.

Z drugiej strony Paweł musiał bronić się przed krytykami, którzy ciągle go oczerniali. Pawła objawienie łaski było tak zależne od tego, co uczynił Bóg, że powodowało to, iż wielu ludzi oskarżało go o zachęcanie ludzi do grzechu. Odpowiadał..."Takich czeka sprawiedliwa kara." Oznacza to, że te oskarżenia były całkowicie fałszywe i zupełnie bezpodstawne.

Dziś, modlę się byście uświadomili sobie, że łaska Boża nie jest pozwoleniem na życie w grzechu. Rzymian 2:4 mówi, że to jest Boża dobroć prowadząca do skruchy. Skrucha jest po prostu nawróceniem się i pójściem w drugą stronę. Zatem, zamiast kontynuować drogę grzechu, mam nadzieję, że uznacie obfitą Bożą łaskę i miłosierdzie wylaną na nas
przez Jego Syna Jezusa. I skorzystacie z tej wiedzy by poprowadziła was do życia godnego waszego powołania.


TEKST ORYGINALNY

Written by Juli Camarin on June 18, 2009
...
Paul's message of grace was hard to swallow for the Jew of this time and even for many Christians today. His revelation on grace and faith was unrivaled among his peers. He constantly had to defend the gospel of grace to nay-sayers and critics. This passage of scripture is no exception.

On the one hand, Paul is saying that the argument that our sin glorifies God's mercy, is completely carnal and self-seeking. Basically seeking permission to engage in their desires while imputing God's character as an unfair judge. Paul maintains that God alone can judge and is completely reasonable and just in doing so. Therefore, argument against being condemned as a sinner is full of holes. While, it is true that our sin does illuminate how gracious God is to us, it still doesn't excuse the sin. God never wanted us to know or experience sin, so we know that our sin is never a good thing.

On the other hand, Paul had to defend himself against critics who slandered him constantly. Paul's revelation of grace was so dependant on what God had done, that it cause many people to accuse him of encouraging people to sin. His response... 'Their condemnation is deserved." Meaning that these accusations were completely false and utterly unfounded.

Today, I pray that you realize that God's mercy is not permission to go and live a life of sin. Romans 2:4 says, that it is God's kindness leads to repentance. Repentance is simply to turn and go the other way. So instead of continuing on in the way of sin, I hope you recognize God's abundant mercy and grace poured out upon you through His son Jesus. And for that knowledge to propel you into living a life worthy of your calling.
źródło: http://www.jcblog.net/romans/3/212-roma ... us-reports

Tak, jak umiałem, tak przetłumaczyłem. W razie jakichś błędów, proszę informować.
Avatar użytkownika
.Cyprian.
 
Posty: 198
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 17:46

Powrót do WERSETY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość