Ekumenizm

Ekumenizm

Postprzez MieczDucha » 26 paź 2014, o 08:35

diabelska jedność : http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... nosci.html

"całowanie koranu popieranie islamu przez Wojtyłę" - http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... przez.html - JP2 : ",,jesteśmy dziećmi jednego Boga”: ,,Wasz Bóg i nasz Bóg to jeden i ten sam Bóg, a my jesteśmy braćmi i siostrami w wierze Abrahama”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tydzie%C5% ... C5%9Bcijan : "Sobór watykański II w Dekrecie o ekumenizmie Unitatis redintegratio nalegał na tę modlitwę, potwierdzając "swą świadomość, że ten święty plan pojednania wszystkich chrześcijan w jedności jednego i jedynego Kościoła Chrystusowego przekracza ludzkie siły i zdolności" (Unitatis redintegratio, 24).

W ramach Tygodnia odbywa się na całym świecie szereg konferencji, spotkań i nabożeństw organizowanych przez Rady Ekumeniczne, Konferencje Episkopatów i inne organy Kościołów różnych krajów."

W polskim Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan udział biorą następujące Kościoły i Wspólnoty kościelne:

Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny
Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP
Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP
Kościół Polskokatolicki w RP
Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP
Kościół Chrześcijan Baptystów w RP
Kościół Rzymskokatolicki
Ukraińska Cerkiew Greckokatolicka
Kościół Zielonoświątkowy

BIBLIA EKUMENICZNA - http://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia_Ekumeniczna : "W dniu 26 września 2001 roku (po sześcioletniej pracy) odbyła się uroczysta prezentacja całego Nowego Testamentu i Księgi Psalmów. Na pierwszej stronie, pod wersetem z Ew. Jana 1,14 „A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas”, podpisy złożyli przedstawiciele:

Kościoła rzymskokatolickiego,
Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego,
Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego,
Kościoła Ewangelicko-Reformowanego,
Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego,
Kościoła Polskokatolickiego,
Kościoła Starokatolickiego Mariawitów,
Kościoła Chrześcijan Baptystów,
Kościoła Zielonoświątkowego,
Kościoła Zborów Chrystusowych,
Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego
.
MieczDucha

Re: Ekumenizm

Postprzez kesja » 27 paź 2014, o 20:31

To niebezpieczeństwo i co gorsza wielu wierzących nie chce o tym wiedziec ,słuchać i o tym myslec.
kesja

Postprzez Kaleb » 21 mar 2015, o 14:32

MieczDucha napisał(a):
W polskim Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan udział biorą następujące Kościoły i Wspólnoty kościelne:

Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny
Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP
Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP
Kościół Polskokatolicki w RP
Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP
Kościół Chrześcijan Baptystów w RP
Kościół Rzymskokatolicki
Ukraińska Cerkiew Greckokatolicka
Kościół Zielonoświątkowy

BIBLIA EKUMENICZNA - http://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia_Ekumeniczna : "W dniu 26 września 2001 roku (po sześcioletniej pracy) odbyła się uroczysta prezentacja całego Nowego Testamentu i Księgi Psalmów. Na pierwszej stronie, pod wersetem z Ew. Jana 1,14 „A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas”, podpisy złożyli przedstawiciele:

Kościoła rzymskokatolickiego,
Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego,
Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego,
Kościoła Ewangelicko-Reformowanego,
Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego,
Kościoła Polskokatolickiego,
Kościoła Starokatolickiego Mariawitów,
Kościoła Chrześcijan Baptystów,
Kościoła Zielonoświątkowego,
Kościoła Zborów Chrystusowych,
Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego
.

Chciałbym tylko stanąć w obronie denominacji Zielonoświątkowej. Nie wszystkie zbory uczestniczą w Ekumenia, Alians Ewangeliczny, Marsz dla Jezusa !
Bóg pragnie (a ja razem z Nim) żeby wszyscy ludzie uwierzyli, zostali zbawieni i doszli do Jego poznania
Kaleb

Postprzez MieczDucha » 28 mar 2015, o 14:03

zbór zapewne zborowi nie równy, pastorzy pastorom też nie równi, ale tutaj wiadomy jest trend i ekumenizm będzie przenikał wszelkie zbory a ci którzy będą się przeciwstawiać będą na różne sposoby wyrzucani. Nie mam tam przyszłości, nie warto szukać społeczności w nich, chyba że ktoś szuka własnej zguby.

http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5 ... RR0zOFv-Uk : "W miniony piątek (23 stycznia) w kościele pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu wspólnie modlili się duchowni i przedstawiciele pięciu wyznań chrześcijańskich: katolicy, grekokatolicy, luteranie, baptyści i zielonoświątkowcy. Nabożeństwo ekumeniczne pod cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia zostało odprawione w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. "

,
MieczDucha

Postprzez kesja » 28 mar 2015, o 14:55

Widocznie doszli do kompromisu ze łaczy ich jezus chrystus ,tylko co wspólnego ma ten jezus dziełem rąk ludzkich
utworzony ze Jeszua Mesjaszem .
To ze rytualnie jest składany na zabicie dowodzi ze nie godza sie by ZYŁ Ten Prawdziwy
kesja

Postprzez Kaleb » 28 mar 2015, o 17:14

MieczDucha napisał(a):zbór zapewne zborowi nie równy, pastorzy pastorom też nie równi, ale tutaj wiadomy jest trend i ekumenizm będzie przenikał wszelkie zbory a ci którzy będą się przeciwstawiać będą na różne sposoby wyrzucani. Nie mam tam przyszłości, nie warto szukać społeczności w nich, chyba że ktoś szuka własnej zguby.

http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5 ... RR0zOFv-Uk : "W miniony piątek (23 stycznia) w kościele pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu wspólnie modlili się duchowni i przedstawiciele pięciu wyznań chrześcijańskich: katolicy, grekokatolicy, luteranie, baptyści i zielonoświątkowcy. Nabożeństwo ekumeniczne pod cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia zostało odprawione w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. "

,

Trend jest już nakreślony, czyli wspólna globalna religia. Przenika on WSZELKIE zbory lecz nie WSZYSTKIE. Tymczasem nie uczęszczam regularnie do żadnego zboru. Lecz znam osobiście dwa zbory Zielonoświątkowe które wyłamują się z praktyk jak w zalinkowanym materiale.
Bóg pragnie (a ja razem z Nim) żeby wszyscy ludzie uwierzyli, zostali zbawieni i doszli do Jego poznania
Kaleb

Postprzez veteran » 7 lip 2015, o 19:22

Dzisiaj miałem okazję chwilę porozmawiać z dwójką osób które z większą grupą "ewangelizowali" we Władysławowie.
Były to osoby z takich inicjatyw jak tydzień Jezusa, marsz dla Jezusa czy festiwal nadziei. Zapytałem ich o to jaką ewangelię głoszą.
Kiedy zacząłem im mówić jak brzmi DOBRA NOWINA pojawiła się u nich wrogość do mnie która z każdą chwilą rosła aż do ich ucieczki.
veteran

Postprzez kesja » 8 lip 2015, o 17:34

:D czym ich tak przestraszyłeś ?
a co oni głosili ?
kesja

Postprzez veteran » 8 lip 2015, o 18:20

Nawet nie tyle przestraszyłem co rozzłościłem.
A czym? Prawdą biblijną.
Niestety byli zwiedzeni i zwodzą innych.
Głoszą że wszyscy są DZIEĆMI BOŻYMI, że przyjmij CHRYSTUSA JEZUSA i już, itd.
Generalnie wszystko płytkie bez rdzenia EWANGELII jakim jest KRZYŻ.
Nie ma EWANGELII bez KRZYŻA.
Łatwo się głosi a miło i gładko się słucha czegoś co nie wymaga od nas trudu, poświęcenia.
Taka była ich "ewangelia", jak podróż jachtem i to zupełnie darmowa.
Tymczasem UCZNIOSTWO to wspinaczka wysokogórska w trudnych warunkach, stromo i z dużym wysiłkiem.
Mat. 16:24
24. Tedy rzekł Jezus do uczniów swoich: Jeźli kto chce iść za mną, niechajże samego siebie zaprze, a weźmie krzyż swój, i naśladuje mię!
(BG)
veteran

Postprzez Kaleb » 9 lip 2015, o 05:39

veteran napisał(a):Nawet nie tyle przestraszyłem co rozzłościłem.
A czym? Prawdą biblijną.
Niestety byli zwiedzeni i zwodzą innych.
Głoszą że wszyscy są DZIEĆMI BOŻYMI, że przyjmij CHRYSTUSA JEZUSA i już, itd.
Generalnie wszystko płytkie bez rdzenia EWANGELII jakim jest KRZYŻ.
Nie ma EWANGELII bez KRZYŻA.
Łatwo się głosi a miło i gładko się słucha czegoś co nie wymaga od nas trudu, poświęcenia.
Taka była ich "ewangelia", jak podróż jachtem i to zupełnie darmowa.
Tymczasem UCZNIOSTWO to wspinaczka wysokogórska w trudnych warunkach, stromo i z dużym wysiłkiem.
24. Tedy rzekł Jezus do uczniów swoich: Jeźli kto chce iść za mną, niechajże samego siebie zaprze, a weźmie krzyż swój, i naśladuje mię!
(BG)

Chociaż w wielu aspektach chrześcijaństwa się różnimy. Ale z takim głoszeniem zgadzam się w pełni. Niektórzy uważający się za chrześcijan wierzących biblijnie, chyba nie widzą tego co napisał apostoł w tym poniższym.
Nawet pewien Rzymskokatolik tym wersetem usiłował przeforsować tezę że ateiści też będą zbawieni.
„ gdyż trudzimy się i walczymy dlatego, że położyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących. „
[ 1 Tym 4;10 BW].
Kaleb

Postprzez kesja » 9 lip 2015, o 07:19

Jeśli ich dobrą noiną jest ,ze wszyscy już sa dziećmi bozymi to by znaczyło ,ze już sa nowo narodzeni ,tak ?
Przyjęcie Jeszua bez uświadomienie sobie co to znaczy do czego mnie przygotowuje ,kiedy oddaję siebie Jemu jako Panu.
Nie przyniesie tego co powinno i zbiegiem czasu sie rozmyje straci znaczenie i wartośc.
Dobrze jest siebie zapytac i innych co głosza taką nowinę też.
Krzyz jako ten 'rdzeń" mojej smierci dla świata moje umieranie grzechowi ,a nie tylko by o krzyzu mówic,to tak.
Niestety masz słusznosc ze dzisiaj chce sie zachęcic do powiekszenia liczebności kościoła denominacji jakiejs
imprezy na ulicy czy stadionie .
A to nie o to chodzi bo selekcja jest własnie to ,ze Droga juz jet Wąska Brama ciasna i NIEWIELU ja znajdzie.

(BG)

Jesli ktoś przykłada rękę do pługa i ogląda sie za siebie nie jest godzien byc uczniem Moim.

:lol: musieli sie przestraszyc twojej dobrej nowiny ,ale bedą mieli o czym myslec .
kesja

Powrót do ZAGROŻENIA / ZWIEDZENIE