Pochwycenie

Pochwycenie

Postprzez veteran » 20 paź 2014, o 20:29

Pochwycenie to fałszywa nauka której autorami są jezuici podobnie jak fałszywej nauki o antychryście [jako władcy] u końca starej rzeczy.

Nie wszystko jest prawidłowo przedstawione ale wnioski są w większości słuszne.
http://purytanin.wordpress.com/2013/04/ ... heretykow/

Co Biblia mówi o Pochwyceniu? Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie: Czego Biblia nie mówi?

1. Biblia nie naucza, że Chrystus powróci przed Wielkim Uciskiem:

Mateusza 24

(29) Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. (30) Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą.

2. Biblia nie naucza, że Chrystus powróci dwa razy: raz po swój Kościół, a następnie, aby zniszczyć bezbożnych. Po prostu nie ma w Biblii fragmentów, które mogłyby świadczyć o dwóch powrotach Chrystusa.

3. Biblia nie naucza, że Dzień Pański ma nastąpić zupełnie niespodziewanie. Wśród chrześcijan panuje mylne przekonanie, że skoro Jezus ma przyjść jak złodziej w nocy, to znaczy, że może On przyjść w każdej chwili. Nie to miał apostoł na myśli:

1 Tesaloniczan 5

(1) Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. (2) Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. (3) Kiedy bowiem będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. (4) Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej.

Paweł po prostu pisał, że kiedy niewierzący będą myśleli, że w końcu udało im się utworzyć Nowy Porządek Świata, w którym zapanuje „pokój i bezpieczeństwo”, wtedy przyjdzie Chrystus, który zaskoczy swoich wrogów i pokona armie Antychrysta. Kiedy Chrystus powróci, my (nawróceni chrześcijanie), zostaniemy porwani na obłoki, aby przywitać naszego Pana:

1 Tesaloniczan 4

(15) To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. (16) Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. (17) Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem.

Wszyscy, zarówno wierzący jak i niewierzący, zobaczą i usłyszą przyjście Chrystusa. Nie będzie sekretnego pochwycenia wierzących. Najpierw zmartwychwstaną zmarli święci, którzy dołączą się do żywych, aby wszyscy zbawieni z wszystkich wieków przywitali Jezusa na obłokach. Następnie wraz z Chrystusem zstąpimy na ziemię, aby zobaczyć jak nasz Pan niszczy królestwo antychrysta. Gdy antychryst zostanie zniszczony, będziemy panować wraz z Chrystusem nad narodami przez 1000 lat, po czym Chrystus ostatecznie pokona Szatana (Apokalipsa 20,10).
veteran
 
Posty: 517
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 17:38
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Pochwycenie

Postprzez veteran » 20 paź 2014, o 20:30

Pochwycenie a właściwie przyjęcie w SWE OJCOWSKIE RAMIONA DZIECI BOŻYCH przez powtórnie przychodzącego CHRYSTUSA JEZUSA.
DZIECI BOŻYCH nieżyjących jak i żywych.
CHRYSTUS JEZUS wyciągnie DŁOŃ do SWOICH DZIECI - OBLUBIENICY i zacznie się WESELE BARANKOWE.
veteran
 
Posty: 517
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 17:38
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Pochwycenie

Postprzez veteran » 20 paź 2014, o 20:32

Sekretne pochwycenie, fakt czy fikcja?
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/rapture.htm
veteran
 
Posty: 517
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 17:38
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Pochwycenie

Postprzez veteran » 20 paź 2014, o 20:34

Pochwycenie Kościoła Mirosław Kulec
http://chkd.pl/pochwycenie-kosciola/

W nieco innym ujęciu o pochwyceniu.
Ważne słowa Mirosław Kulec mówi w 51 minucie:
Czasem nasze odstępstwo nie jest w tym w co i jak źle wierzymy ale w tym jak traktujemy swojego bliźniego.
veteran
 
Posty: 517
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 17:38
Lokalizacja: Władysławowo


Powrót do CZASY OSTATECZNE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość