Korzenie prawdziwej wiary William Guthrie

Postprzez veteran » 29 lis 2014, o 13:47

http://duchowygps.pl/ksiazki,5,korzenie ... wiary.html

Przedmowa

W dzisiejszych czasach większość ludzi swoim zachowaniem deklaruje bardzo wyraźnie, że nie chcą Chrystusa i Jego wiecznych błogosławieństw. Ta książeczka jest z mojej strony próbą pokazania Czytelnikom tego, co jest najważniejszym przedmiotem zainteresowania chrześcijanina. Pomyśl o tym poważnie, Czytelniku!

Niektórzy mogą być zdziwieni, że w ogóle coś napisałem. Przyznaję, że sam jestem tym zaskoczony. Zostałem jednak do tego zmuszony, ponieważ ktoś opublikował pobieżnie opracowane notatki z moich kazań. Ponieważ były one źle zredagowane i niechlujnie złożone, dlatego napisałem tę książeczkę.

Celowo pisałem zwięźle i prosto, ponieważ wiem, że moi Czytelnicy nie mają zbyt wiele pieniędzy na kupno ksiąg, ani czasu by je czytać.

W książeczce tej zawarte są słowa krytyki, jednak nie jest moim zamiarem nikogo urazić. Mam tylko nadzieję, że to co napisał em okaże się pomocne i być może skłoni innych, zdolniejszych ode mnie autorów,do szczegółowego omówienia poruszanych tu kwestii.

Wasz sługa w dziele Ewangelii, William Guthrie, 1658 r.
veteran

Powrót do KAZANIA, WYKŁADY, KSIĄŻKI